Підтримати проект
Україна позбавила посла Ірану акредитації через постачання дронів Росії
Політика, 23.09.2022 23:36

Міністерство закордонних справ України вирішило позбавити посла Ірану акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану в Києві у відповідь на продаж Росії ударних безпілотних апаратів.

Про це йдеться у заяві МЗС України, пише TrueUA.

Зокрема, на виконання доручення президента Володимира Зеленського вжити невідкладних заходів реагування на факти використання військами РФ зброї іранського виробництва на території України, 23 вересня до МЗС було викликано тимчасового повіреного в справах Ісламської Республіки Іран в Україні.

"Іранській стороні було заявлено, що постачання іранського озброєння Росії для його подальшого використання російськими військами проти українського цивільного населення та Сил оборони напряму суперечить публічно задекларованій вищим керівництвом Ірану позиції нейтралітету, поваги до суверенітету та територіальної цілісності України", — сказано у заяві.

Зазначається, що постачання зброї Росії для ведення війни проти України є недружнім актом, який завдає серйозного удару відносинам двох країн.

"У відповідь на такий недружній акт українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану в Києві", — заявили в МЗС.

Нагадаємо, що Збройні сили України 23 вересня вперше збили безпілотник "Мохаджер-6" іранського виробництва, який є на озброєнні у росіян. Він призначений для проведення розвідки, спостереження, рекогносцировки та вогневого ураження.

Політика, 23.09.2022 23:36