Підтримати проект
Україна звільнила з російського полону 215 захисників
Війна, 22.09.2022 09:52

У середу, 21 вересня, в результаті обміну полоненими з російського полону вдалося повернути 215 захисників України

Про це повідомив у відеозверненні президент Володимир Зеленський, пише TrueUA.

"Українці! Українки! Ми повертаємо додому наших людей. Щойно завершився обмін. Сьогодні у нас 215 хороших новин. 215! Це однозначно перемога для нашої держави, для всього нашого суспільства. А головне – для 215 родин, які зможуть побачити своїх близьких у безпеці", - сказав Зеленський.

Президент назвав імена звільнених українців.

"Герой України Євгеній Бова. Герой України Лев Пашко. Герой України Денис Прокопенко. А загалом 108 бійців "Азова", загалом 188 героїв "Азовсталі" та Маріуполя. Восьмеро – поранені під час російського теракту в Оленівці. Загалом 215 героїв! Це воїни Нацгвардії, нашої армії, Військово-Морських сил, прикордонники, поліцейські, тероборонівці, працівники СБУ та інші. Дмитро Козацький – знаменитий "Орест", фотограф з "Азовсталі". Микола Кущ і Костянтин Нікітенко – бойовики засудили їх до смертної кари. Катерина Поліщук – "Пташка", Мар'яна Мамонова, Валентина Зубко, Яна Шумовецька, Зоряна Репецька, Анастасія Черненька. Ми пам'ятаємо про всіх наших людей і намагаємося врятувати кожного українця. В цьому сенс України, наша сутність, цим ми відрізняємось від ворога... Ми цінуємо кожне життя! І обов'язково зробимо все, щоб урятувати всіх, хто перебуває в російському полоні", - сказав Зеленський.

Президент розповів, що операція зі звільнення полонених містила три складові - обмін українців на кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, звільнення 5 командирів за сприяння президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та звільнення 10 іноземців, які воювали за Україну.

"Перша складова: ми обміняли одного фаната Росії на 200 воїнів. Спочатку нам пропонували повернути 50 наших людей в обмін на одного з тих, хто перебував у слідчому ізоляторі СБУ. Ми говорили. Наполягали. Число 50 зросло до двохсот. Вони вже в Україні. Я вважаю, це хороший результат. Хоча навіть більше, ніж 200... Бо серед звільнених українок є ті, хто готується стати мамою", - розповів Зеленський.
За п'ятьох українських командирів, звільнених за сприяння Ердогана, Росії віддали 55 полонених окупантів.

"Друга складова – окрім 200 воїнів, ми повернули ще п'ятьох бойових командирів, за яких довелося поборотися найбільше, найдовше, найскладніше. Їм загрожувало найжорстокіше. П'ять супергероїв. В обмін на них ми віддали 55 тих, хто не заслуговує ані жалю, ані співчуття, ані взагалі будь-яких слів. Тих, хто воював проти України. І тих, хто зрадив Україну. Тих, хто нам з вами точно не потрібен. Україна домовилася з Туреччиною – я говорив про це з президентом Ердоганом, – що п'ятеро наших командирів, яких звільняють з полону, перебуватимуть у повній безпеці, у комфортних умовах і під особистою протекцією президента Туреччини. На час до кінця війни. Але ми забезпечимо їхнім родинам можливість з ними бачитися. Сергій Волинський, Святослав Паламар, Денис Прокопенко, Олег Хоменко, Денис Шлега", сказав Зеленський.

Серед звільнених іноземців громадяни США, Великої Британії, Марокко, Швеції, Хорватії.

"Нам вдалося звільнити десятьох іноземних громадян, які перебували в російському полоні. Свого часу ми обговорювали це з Борисом Джонсоном – він звертався по сприяння. Із американськими друзями. Тепер додому повернуться: п'ять громадян Великої Британії, два громадяни США, один громадянин Марокко і громадянин Швеції, один громадянин Хорватії. Ворог призначив їм вирок – довгий термін ув'язнення чи смертну кару. Ми врятували їм життя. Усі вони повернуться додому за посередництва Саудівської Аравії", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські військові взяли в полон понад 2,5 тисячі українських бійців з Маріупольського заводу "Азовсталь".

Війна, 22.09.2022 09:52