Застосунок ЄППО. Джерело: Міноборони

Українці можуть допомогти ППО виявляти повітряні цілі та захистити небо: що для цього потрібно

Кожен українець може допомогти Силам оборони захистити небо та посприяти нашій протиповітряній обороні. Для цього працює популярний застосунок ЄППО.

Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, опублікувавши відповідний допис на своїй сторінці у Facebook.

"Зараз кожен українець може допомогти Силам оборони захистити небо завдяки застосунку ЄППО", — зазначила вона.

Черногоренко додала, що він розроблений українськими волонтерами "Технарі" для того, щоби цивільні, які виявили ворожі цілі, що низько літають, могли оперативно повідомити про них Повітряні сили. Дуже часто російські ракети ховаються від радарів у складних ландшафтних умовах, виявити їх можна, тільки побачивши або почувши.

"Тут на допомогу і приходить українська розробка. Вона функціонує вже понад два роки й успішно доповнює нинішні системи ППО, надаючи інформацію про малопомітні ракети та дрони", — зазначила заступниця міністра оборони.

Вона наголосила, що додаток став каналом попередження між громадянами та державою.

Як ним користуватись?

Спершу треба пройти ідентифікацію через застосунок "Дія", щоби підтвердити свою особу.

Якщо ви помітили або почули ціль:

  • відкрийте додаток;
  • оберіть тип об’єкта, який бачите: дрон, ракета, літак чи гелікоптер;
  • натисніть велику червону кнопку, щоби надіслати повідомлення.

"Усього за 2-7 секунди після цього дані з’являються на картах повітряної оборони у всіх офіцерів. Окрім того, система використовує штучний інтелект для точного прогнозування траєкторії руху цілей, а мобільні вогневі групи протиповітряної оборони оперативно ліквідовують загрозу", — пояснила Черногоренко.

Також у програмі є функція "У тебе летить", яка безпосередньо попереджає користувачів, що ракета може рухатися в їхньому напрямку.

"ЄППО допомагає Україні закрити небо на 80%. Таких показників вдалось досягнути завдяки популярності розробки — 600 000+ завантажень і 200 000 активних користувачів. Тому раджу завантажити застосунок і бути готовими його використати в момент чергового обстрілу. Кожне повідомлення, відправлене через ЄППО, може стати вирішальним для збереження життів і захисту наших міст", — підсумувала Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, що цієї ночі окупанти здійснили атаку на Україну ударними безпілотниками типу Shahed та дронами невстановленого типу з Орла та Брянської області. Силам оборони вдалося збити 50 ворожих цілей.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 24.11.2024 16:18