Фото: 36 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського

Українські морпіхи отримали на озброєння БМП Marder: що відомо про цю бойову машину (фото)

Військові з 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського отримали німецькі бойові машини піхоти Marder 1A3. Загалом Україна отримала від Німеччини 130 таких машин.

Як повідомляє "Мілітарний", екіпажі бойових машин пройшли підготовку щодо водіння, ремонту та обслуговування, а також стрільба з основної 20-мм гармати Rh202. Також відбулося тренування щодо взаємодії екіпажів німецьких БМП з піхотою, яка відпрацьовувала десантування, завантаження та проведення спільних штурмових дій.

Ця техніка показала гарні можливості на полі бою в Україні. Зокрема, її використання у складі підрозділів морської піхоти суттєво покращить оперативні можливості, вогневу міць та захист військових під час переміщення.

"Ці бойові машини є нетиповими для морської піхоти, але в умовах війни в Україні підрозділи бригади використовуються як повноцінні механізовані з’єднання з відповідною важкою гусеничною технікою", — зауважує видання.

Також ці машини отримали на озброєння підрозділи десантно-штурмових військ.

Що відомо про БМП Marder

Це німецька гусенична бойова машина піхоти. Її розробка розпочалась у січні 1960 року. Машина має масу близько 33 тонн та може розвивати швидкість до 65 кілометрів на годину. На озброєнні має 20 міліметрову автоматичну гармату та спарений кулемет калібру 7,62. Також на її озброєнні є протитанковий ракетний комплекс MILAN.

БМП Marder може перевозити до 10 осіб, троє з яких є членами екіпажу. Командир і навідник перебувають у башті, а механік-водій сидить попереду корпусу ліворуч (по ходу руху). Бойове відділення розташоване у середній частині корпусу машини.

Marder є однією з найбільш перевірених систем зброї у світі. Вона була розроблена для Бундесверу і досі частково використовується там. Протягом багатьох років він неодноразово модернізувався та вдосконалювався. Ця БМП є на озброєнні Німеччини, України, Греції, Чилі, Йорданії та Індонезії.

Нагадаємо, раніше німецька компанія Rheinmetall передала українським військовим ще 20 бойових машин піхоти Marder. Весною 2022 року німецьке підприємство почало приймати та капітально ремонтувати ці бойові машини піхоти зі складів армії Німеччини. Спочатку цей ремонт відбувався за власні кошти Rheinmetall. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 30.10.2024 06:36