Підтримати проект
Український парамедик "Тайра" розповіла про полон окупантів
Війна, 02.07.2022 00:11

Український парамедик Юлія Паєвська ("Тайра") розповіла, що російські окупанти тримали її у Донецькому СІЗО у маленькій камері разом із ще 21 жінкою.

Про це Юлія Паєвська повідомила в інтерв'ю Deutsche Welle, пише TrueUA.

"Останнім часом мене тримали у Донецькому СІЗО. Там залишилося дуже багато наших полонених. Ставлення жахливе. Годують більш-менш, померти з голоду не вдасться. Але в останній тиждень нам навіть мила не дали. У камері 22 жінки, камера три на шість метрів, десять ліжок. Інші також не мали жодної інформації про сім'ї та дітей. Їхній психологічний стан був просто жахливим, але більшість із них трималися дуже гідно. Це були українки з лав Збройних сил та Нацгвардії, там були дівчата з "Азова", і були також цивільні. Там діє система "фільтрації", тобто вони беруть держслужбовців та перевіряють на співпрацю з "окупаційними військами", – розповіла вона.

За словами парамедика, окупанти звинуватили її за "розстрілювальною" статтею: "Я була дуже здивована. Я казала, що я виконувала свою присягу, я давала присягу народу України та діяла на території своєї держави, у Маріуполі. На що вони говорили, що то була територія "ДНР".

"Тайра" розповіла, що окупанти казали їй, що вона уже мертвець і їй краще накласти на себе руки. 

Також загарбники використовували фізичне та психологічне насильство. Крім того, за словами "Тайри", у полоні окупантів перебуває медик на сьомому місяці вагітності. Парамедик вважає, що у першу чергу потрібно звільняти з полону поранених та жінок.

Хто така "Тайра"

Юлія Паєвська – відомий український військовий парамедик, засновниця евакуаційно-медичного добровольчого підрозділу "Ангели Тайри".

З 2014 року була волонтером у зоні антитерористичної операції на Донбасі. У 2018 році приєдналася до Збройних сил України та очолювала евакуаційне відділення 61-го мобільного шпиталю в Маріуполі до 2020 року.

На момент повномасштабного вторгнення Росії була волонтером у Маріуполі. Потрапила до російського полону 16 березня 2022 року при спробі вийти з обложеного міста.

Нагадаємо, в останніх новинах повідомлялося, що українського парамедика Юлію Паєвську ("Тайра") звільнили з російського полону.

Війна, 02.07.2022 00:11