1 177 день війни
Особовий склад
970 590
Танки
10 812
Артилерія
27 872
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 166
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 000
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Українцям пояснили, чому в травні житлова субсидія надійшла в меншому розмірі
Фото: "Дія"

Українцям пояснили, чому в травні житлова субсидія надійшла в меншому розмірі

Попри російську агресію держава продовжує підтримувати громадян, які цього найбільше потребують, зокрема, нараховуючи житлову субсидію. Проте розмір допомоги за квітень, який виплатили у травні, дещо змінився.

Про це повідомила прес-служба Пенсійного фонду України.

Українцям пояснили, що житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

  • на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня;
  • на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.

Разом з тим житлова субсидія за жовтень та квітень розраховується з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.

"Саме тому розмір житлової субсидії за квітень, який виплачено у травні, змінився в порівнянні з розміром, виплаченим у квітні (за березень)", — пояснили в ПФУ.

Тобто, житлову субсидію на оплату централізованого, автономного та індивідуального опалення за квітень розраховано із застосуванням соціальних нормативів за 15 днів опалювального сезону (з 1 по 15 квітня включно). Йдеться про субсидії на постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу або електричної енергії для опалення.

Житлова субсидія — це адресна державна соціальна допомога людям, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги: оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, комунальні послуги, придбання скрапленого газу або твердого та рідкого пічного побутового палива.

Нагадаємо, український уряд працює над тим, щоб субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб стали ще доступнішими. Уже зараз розглядають зміни до нормативної бази, щоб спростити процедуру оформлення.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама