Уряд бачить Україну 2030 року державою, де інновації є основою економіки та національної безпеки. І зараз для цього закладається один із наріжних каменів — Стратегія інноваційного розвитку.
Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час презентації Глобальної інноваційної візії України.
За його словами, стратегія базується на трьох принципах:
Розвиток української екосистеми інновацій. Тут йдеться про створення умов для вільного виникнення і циркуляції ідей.
"Це допомога науково-дослідним інституціям, інноваційним стартапам та технологічним компаніям", — уточнив Шмигаль.
Багатостороння державна політика підтримки інновацій: від дерегуляції до національних програм.
Стимулювання інновацій та розвиток технологій, які розв'язувати актуальні проблеми сучасності та майбутнього.
Зазначається, що уряд уже напрацював низку проектів нормативних документів щодо підтримки інноваційної діяльності в Україні.
"Головне — зняти бюрократичні перепони, які сковують ініціативу. Створити конкурентний ринок, де кожен, хто має талант і хист, зможе реалізувати свій бізнес-проєкт та зробити внесок в економічне зростання", — зауважив Шмигаль.
Прем'єр-міністр відзначив, що провідні країни вкладають величезні ресурси в інновації. Україна також має амбіції бути в клубі інноваційних держав.
"Інновації мають чітке прикладне значення. В обороні — це більше знищених ворогів та більше звільнених територій. У соціальній політиці — це дієва реабілітація поранених: як військових, так і цивільних. У розмінуванні — це швидке знешкодження російського мінного сміття, повернення територій в аграрне виробництво. У сфері державних послуг — це відсутність бюрократії та корупції, будь-який сервіс на відстані кількох кліків. В освіті — це підготовка дітей до реалій мінливого світу, коли вони зможуть постійно вдосконалюватися та досягати успіху. Врешті-решт, інноваційне суспільство — це висока якість життя для кожного", — заявив прем’єр-міністр.
Нагадаємо, незабаром в Україні з'явиться "Армія роботів" й "Армія РЕБ". В уряді вже закликають до співпраці підприємства, у яких є необхідний досвід. За словами віце-прем'єра з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, важливо не лише пропонувати інноваційні розробки, а й уміти їх масштабувати.