З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації до лав українських Збройних сил приєдналися близько 20 тисяч добровольців з інших країн. Кабінет міністрів спростив цей процес.
Про це у Telegram-каналі повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
За словами посадовця, було внесено зміни до положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, до положення про центри рекрутингу Збройних сил та до положення про Центр рекрутингу іноземців та осіб без громадянства.
"Розширено повноваження Центру рекрутингу іноземців та осіб без громадянства, центрів рекрутингу Збройних сил та територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо здійснення заходів, повʼязаних з перевезенням кандидатів на проходження військової служби з-поміж іноземців та осіб без громадянства з території іноземних держав на територію України, а також заходів, повʼязаних з їх харчуванням та проживанням, у тому числі без проведення закупівель в електронній системі закупівель", — йдеться у повідомленні.
Варто зазначити, що 15 квітня президент Володимир Зеленський подав до парламенту проекти законів про "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" та "Про продовження строку проведення загальної мобілізації". Правові режими можуть продовжити до 6 серпня.
Нещодавно спікер парламенту Руслан Стефанчук заявляв, що українські законодавці майже напевно знову продовжать воєнний стан до закінчення терміну його дії 9 травня. Це означає, що виборів влітку не буде.
Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що вибори в Україні можливі лише після закінчення війни. Наразі ж немає конкретики стосовно українсько-російських переговорів, тому про будь-яку підготовку до виборів говорити не доводиться.
Нагадаємо, голова Центрального виборчого комітету України Олег Діденко заявив наприкінці березня, що, аби визначити конкретні терміни, коли можна провести вибори в Україні, необхідно ухвалити закон про особливості проведення повоєнних виборів. Підготовка до них після закінчення війни вимагатиме більше часу, ніж встановлено чинним законодавством.