Уряд затвердив держбюджет на 2023 рік: що там передбачено

13 ВЕРЕСНЯ 2022 22:16

Кабінет міністрів подає проєкт Державного бюджету-2023 до Верховної Ради

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише TrueUA із посиланням на Урядовий портал.

"У бюджеті, який ми подаємо, є один пріоритет — оборона та безпека нашої країни. 1 трлн 136 млрд гривень або майже 50% всього бюджету буде спрямовано саме для сектору безпеки й оборони. Це зарплати військових, забезпечення армії, ремонти й закупівлі техніки та зброї і ще багато інших важливих для оборони речей. Якщо порівняти з бюджетом, який ми подавали на 2022 рік, то зростання видатків на безпеку й оборону буде більш ніж у 4 рази", — додав Шмигаль.

Другим пріоритетом бюджету є соціальні програми.

"Пенсії, субсидії, допомога малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньо переміщеним особам, витрати на медицину та освіту — це ще 35% від всіх видатків у проєкті бюджету. Це більш як 800 млрд грн. Важливо, що уряд буде збільшувати допомогу адресно саме тим, хто цього найбільше потребує, зокрема ми передбачаємо збільшення фінансування Пенсійного фонду з бюджету на більш ніж 30 млрд гривень", — сказав він.

Іншими словами: з кожної бюджетної гривні 50 копійок піде на армію та безпеку, ще 35 копійок — на соціальні виплати, медицину та освіту, пояснив Шмигаль.

Всі інші видатки будуть скорочуватися. Головна стаття економії — це зменшення видатків на органи державної влади.

"Ми зменшуємо кількість чиновників, урізаємо зарплати та премії. За винятком силових структур, видатки на утримання органів державної влади буде скорочено на 11,6 млрд гривень, порівняно з 2022 роком", — зауважив Шмигаль.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МВФ виділить Україні нову допомогу.

Економіка, 13.09.2022 22:16