В аеропорту «Жуляни» прикордонники зняли з рейсу членів суднокоманди «Норд»

19 КВІТНЯ 2018 16:36

Як стало відомо TrueUA з власних джерел в аеропорту «Жуляни» прикордонники не випустили з України членів судокоманди СЧС «Норд».  Для підтвердження або спростування  даної ситуації ми звернулися до помічника Голови Державної прикордонної служби України Олега Слободяна.

Він зазначив, що 19 квітня близько 6 години двоє громадян України, членів судокоманди СЧС «Норд» обманним шляхом виїхали з України до Білорусі. В аеропорту «Жуляни» на рейс, що слідував до Білорусі, зареєструвалося, нібито, двоє громадян РФ, які на паспортний контроль пред’явили документи громадян РФ, видані в генконсульстві РФ в м. Харків.

«Оскільки українська сторона в жодному разі не визнає документи, які видані окупаційною владою РФ в Криму, але це не розповсюджується на документи, які видані офіційно діючими диппредставництвами РФ на території України та, оскільки транскрипція прізвищ громадян в паспортах РФ відрізнялася від ідентифікаційних даних громадян України – членів суднокоманди «Норд», які містилися в базах даних, дані громадяни були пропущені через кордон та вилетіли до Білорусі. На момент вильоту відповідних доручень від інших правоохоронних органів чи рішень судів щодо обмеження у виїзді членів суднокоманди на адресу Держприкордонслужби не надходило», – зазначив Олег Слободян. 

Також він наголосив, що о 15.20, під час оформлення пасажирів на рейс, що слідував до Мінська Державна прикордонна служба відмовила у виїзді ще 7 громадянам України – членам суднокоманди «Норд», які надали на прикордонний контроль аналогічні документи громадян РФ, вилучила їх та склала протоколи про чергову спробу незаконного порушення Державного кордону України. Матеріали направлені до суду.

«Членам суднокоманди «Норд» в черговий раз запропоновано звернутися до органів Міграційної служби задля підтвердження громадянства України та виїзду в подальшому до місць постійного проживання на законних підставах», – підкреслив Олег Слободян.

За даним фактом проінформовано МЗС, СБУ та інші правоохоронні органи.         

Події, 19.04.2018 16:36