В ООН почали розслідувати воєнні злочини в Ємені

30 ВЕРЕСНЯ 2017 10:59

Рада ООН із прав людини вирішила створити групу експертів для розслідування воєнних злочинів у Ємені, де коаліція під керівництвом Саудівської Аравії веде боротьбу з повстанцями-хуситами. Група має провести комплексну експертизу порушень прав людини та визначити відповідальних осіб, повідомляє TrueUA з посиланням на AFP.

«Країни-члени ООН дали зрозуміти очолюваній Саудівською Аравією коаліції, силам Салеха та хуситів, а також іншим воюючим сторонам, що світ більше не буде мовчати, коли бомбардують будинки єменських громадян, їхніх близьких викрадають, а дітей вбивають та калічать», - заявив голова женевського відділення американської правозахисної організації Human Rights Watch Джон Фішер.

Зазначено, що міжнародне незалежне розслідування стало альтернативою місцевому розслідування в Ємені, проведення якого підтримує влада Саудівської Аравії. Як відомо, коаліція арабських країн на чолі з Саудівською Аравією підтримує в Ємені лояльні до президента Абда Раббо Мансура ХАДІ сили. Останньому протистоять повстанці-хусити і військові, віддані екс-президентові Алі Абдуллі САЛЕХУ. Збройне протистояння у Ємені триває з вересня 2014 року. Нині країна поділена між шиїтами-хуситами, котрих підтримує Іран, адміністрацією ХАДІ та терористичним угрупованням «Аль-Каїда на Аравійському півостров»». Нагадаємо, внаслідок війни в Ємені кожного місяця гинуть в середньому близько 100 цивільних.

Світ, 30.09.2017 10:59