У вівторок, 22 жовтня, президент України Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 31 грудня 2024 року.
Про це йдеться в тексті документа, який опублікували на сайті голови держави.
Згідно з указом №732/2024, Кабінет міністрів разом із Міністерством охорони здоров’я повинен протягом місяця розробити та винести на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до законодавства щодо реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні. Цей документ має передбачати ліквідацію МСЕК з 31 грудня 2024 року.
Також в указі зазначено, що Офіс генпрокурора, СБУ, ДБР, Національна поліція України та НАБУ у місячний строк повинні прозвітувати про вжиті заходи щодо виявлення порушень під час встановлення інвалідності посадовим особам. Після таких перевірок зазначені органи мають провести кадрові рішення.
Документ також передбачає зміни до Кримінального Кодексу України, які визначали б голову та членів медико-соціальних експертних комісій суб'єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.
Указ №732/2024 набуває чинності з 22 жовтня.
Журналіст, головний редактор сайту "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов 16 жовтня заявив, що майже всі прокурори Хмельницької області мають інвалідність другої групи, яку їм "поставила" скандальна глава обласної МСЕК (медико-санітарної комісії) Тетяна Крупа, яка перебуває під слідством.
До того ж журналіст опублікував список прокурорів, які за його даними, оформили інвалідність. Згідно з інформацією Бутусова, з усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів інвалідність не оформив лише один прокурор.
Згодом генпрокурор Андрій Костін на цьому тлі доручив провести службову перевірку. Генеральна прокуратура 20 жовтня отримала вже перші результати розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами. Так, Міністерство охорони здоров’я під час перевірки Хмельницької МСЕК скасувало 74 рішення про присвоєння інвалідності військовозобов’язаним.
Глава Служби безпеки Василь Малюк заявив, що станом на 22 жовтня підозру отримали 64 посадовці МСЕК. Також скасовано понад чотири тисячі висновків про інвалідність.
22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони на якому розглядалися питання по ситуації з медико-соціальної експертизи та зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності. Після цього засідання генеральний прокурор України Андрій Костін написав заяву про звільнення.
Нагадаємо, 21 жовтня звільнили керівника Закарпатської медико-соціальної експертної комісії. Йдеться про Юрія Веклинця.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими