В Україні перевіряють спосіб життя понад сотні військкомів. Такі перевірки вирішили провести після скандалу з колишнім очільником одеського військкомату Євгеном Борисовим. Національне агентство з питань запобігання корупції вже сформувало базу зі 1800 керівників, заступників керівників Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП).
Про це повідомив заступник голови НАЗК Артем Ситник в ефірі "Українського радіо".
"На сьогоднішній день після попереднього аналізу матеріалів, розпочато 102 моніторинги способу життя, але я не думаю, що ця цифра є остаточною", — сказав Ситник.
За його словами, перевірити усіх керівників буде складно, тому спершу візьмуться за ті регіони, де найбільше ризиків.
Тим часом прес-секретар ДБР Тетяна Сап'ян наголосила, що правоохоронці особливо прискіпливо перевірятимуть роботу військкоматів саме щодо мобілізації. Адже відповідальні посадові особи намагаються заробити нечесні гроші на "липових" довідках.
Одне із журналістських розслідувань показало, що мати воєнкома торік придбала житловий будинок в Іспанії за понад чотири мільйони євро. А цьогоріч вони стала власницею автомобіля Mercedes-Benz EQV, який коштував майже три мільйони гривень. Та це не єдина родичка Борисова, яка має чималі статки. Зокрема, теща екс-військкома впродовж останніх років стала власницею коштовного автопарку, хоча не мала для цього достатніх коштів законного походження. До елітного автопарку увійшли Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG; Toyota Land Cruiser.
Фото: "Одеса-Медіа"
А дружина Борисова придбала офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тисяч євро, однак також не мала для цього достатньої кількості законно отриманих активів та доходів.
Колишнього військкома підозрюють:
у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст. 368-5 КК України);
у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч. 5 ст. 407 КК України);
в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч.4 ст.409 КК України).
Санкції статтей передбачають обмеження волі до 10 років позбавлення волі.
24 липня працівники Державного бюро розслідувань спільно з Офісом генерального прокурора затримали Євгена Борисова у Києві. Аби заплутати правоохоронців, він змінював мобільні телефони та маршрути пересування, однак ДБР виявило його у Києві.
Нагадаємо, 23 липня у НАЗК попередили, що перевірять на предмет незаконного збагачення не лише начальників українських Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП), а й увесь керівний склад, а також їхніх родичів. Насамперед перевірятимуть військових на наявність майна, фінансових зобов'язань, транспортних засобів. Крім того, перевірку пройдуть близькі родичі посадових осіб — це брати та сестри, діти, батьки самої особи та батьки дружини/чоловіка.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими