Підтримати проект
В Україні зросла вартість комуналки: що здорожчало найбільше
Економіка, 14.11.2022 17:02

Хоча в Україні і встановлено мораторій на комунальні послуги, на оплату яких надається щомісячна держдопомога у розмірі близько 1,8 тисячі гривень, на період воєнного стану, їх вартість все одно зросла. У жовтні зростання становило 5,5%, порівняно з аналогічним періодом за минулий рік. Зменшилася ціна лише за газ.

Про це свідчать дані Державної служби статистики України, пише TrueUA.

Найбільше з послуг подорожчало утримання та ремонт житла на 25,5%. Каналізація подорожчала на 14,9%, водопостачання тепер коштує на 12% дорожче, а прибирання сміття зросло в ціні на 11,9%. Послуги з управління багатоквартирними будинками також подорожчали на 4,4%.

Гаряча вода та опалення майже тримаються на рівні торішнього жовтня, збільшивши тариф лише на 0,8%. Водночас електроенергія залишилася такою самою за ціною.

Своєю чергою природний газ подешевшав на 1,3% для побутових споживачів.

Якщо дивитися різницю між вереснем та жовтнем 2022 року, то за місяць мало що подорожчало. Збільшилися тарифи на 1,8% за утримання та ремонт житла. Прибирання сміття подорожчало лише на 1,3%, а гаряча вода з опаленням взагалі подешевшали, тільки не на багато, лише на 0,2%.

Нагадаємо, наприкінці жовтня повідомлялося, що влада зафіксувала ціни на електроенергію до кінця опалювального сезону.

Економіка, 14.11.2022 17:02