1 058 день війни
Особовий склад
814 150
Танки
9 791
Артилерія
22 015
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 049
Гелікоптери
331
БПЛА
22 503
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
В Україні почастішали випадки заробітку на військовозобов’язаних на блокпостах: деталі поширених злочинних схем
Фото: ілюстративне. Джерело: "Суспільне"

В Україні почастішали випадки заробітку на військовозобов’язаних на блокпостах: деталі поширених злочинних схем

Цього року працівники Державного бюро розслідувань розслідували 287 кримінальних проваджень щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон.

Як повідомляє прес-служба правоохоронного відомства, статистика кримінальних проваджень свідчить, що незаконні схеми з переправлення осіб через державний кордон створюються в основному посадовцями, працівниками ТЦК, МСЕК, лікарями та правоохоронцями.

Найчастіше зловмисники використовують механізм зняття з військового обліку через підроблені діагнози щодо непридатності до військової служби.

На сьогодні про підозру було повідомлено вже 121 особі, направлено до суду 61 обвинувальний акт щодо 96 осіб. Статистика кримінальних проваджень свідчить, що незаконні схеми з переправлення осіб через державний кордон створюються в основному посадовцями. Йдеться про працівників територіальних центрів комплектування, медико-соціальних експертних комісій, лікарів та правоохоронців.

Статистика ДБР

"Найчастіше зловмисники використовують механізм зняття з військового обліку через підроблені діагнози щодо непридатності до військової служби", — зауважили у ДБР. 

У Бюро додали, що деякі посадовці, які розуміють, що "традиційні" схеми ефективно ламаються, намагаються придумати нові механізми переправлення чоловіків через кордон.

"Співробітники Бюро виявляють випадки, коли заробити на військовозобов’язаних намагались безпосередньо на блокпостах. З’явились послуги особистого супроводу до кордону, липові одруження тощо", — додають правоохоронці.

У ході розслідування таких кримінальних проваджень лише сума задокументованих хабарів склала 11 мільйонів 400 тисяч гривень. Втім, насправді суми неправомірної вигоди набагато більші, а їх обсяги будуть точно встановлені під час слідства. У ДБР зазначили, що наразі судами накладено арешт на майно фігурантів на загальну суму майже 11 млн гривень, які надалі можуть бути вилучені на користь держави.

Нагадаємо, у листопаді Державне бюро розслідувань викрило працівників Одеського районного територіального центру комплектування, які вимагали у військовозобов'язаних гроші на блокпостах. За це вони пропонували "допомогу" в оформленні відстрочки від мобілізації.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама