За рік в Україні скоротили десять вищих навчальних закладів. Наразі працюють близько 150 університетів, з яких 120 підпорядковуються Міносвіти.
Про це повідомив заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький, пише "Укрінформ".
Посадовець наголосив, що йдеться не про економію коштів. Насамперед ціллю є укрупнення для більшої ресурсної бази та кращих конкурентних позицій університету в європейській спільноті. Права студентів і викладачів, запевняє Винницький, завжди є захищеними.
"Ми поставили ціль — 100 державних університетів до вступу у Європейський Союз. Йдеться про п’ять років. За 12 місяців відбулося скорочення мережі на 10 закладів — шляхом приєднання до більших університетів менших і тих, які економічно не можуть існувати як окремі інституції. Намагаємося робити це більш-менш безболісно. В деяких випадках — вдається зробити, в інших — ні", — зазначив посадовець.
Окрім цього, Винницький додав, що під час скорочення кількості закладів вищої освіти братимуть до уваги кількість студентів, які навчаються державним коштом. Так, "червоною лінією" заступник міністра назвав менш ніж 30% вступників із державною підтримкою.
Нагадаємо, раніше у Міністерстві освіти й науки розповіли, на яку стипендію можуть розраховувати українські студенти. Відомо, що тимчасову або постійну виплату від держави призначають тим, хто має високі рейтингові бали, відповідний соціальний статус або особливі навчальні досягнення.