В Україні провели наймасштабніше випробування наземних оброблених платформ. Вони можуть забезпечити транспортування значних обсягів споживання, провізії та вибухових речовин.
Як повідомив віце-прем'єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, тестування на полігоні здійснювали 50 команд.
"Учасники кластера Brave1 протестували розробки в умовах, які максимально наближені до бойових", — зазначив він.
Федоров пояснив, що тестування на полігоні — "важливий етап перед відправленням на фронт, а також найкращий спосіб зрозуміти, як працює розробка в реальних умовах".
Роботи долали 10-кілометрову відстань, а також тестували вантажність та відповідність технічним характеристикам. Для техніки встановлювали максимально складні умови — невідомий маршрут і РЕБ на частотах, які постійно змінювалися.
"Результат — загальний НРК підтвердили заявлену вантажність і показали високі результати на довгій дистанції", — зазначив міністр.
Посадовець додав, що роботи від учасників Brave1 вже виконують бойові умови в багатьох бойових підрозділах: третій окремій штурмовій бригаді, п'ятій окремій штурмовій бригаді, 59 окремій штурмовій бригаді (зокрема, 108 окремий механізований батальйон "Вовки Да Вінчі"), 92 окремій штурмовій бригаді, підрозділах НГУ ("Хартія" та інші), ГУР, ЦСО "А" СБУ.
"Наступна ціль — 100% логістичних завдань на фронті не мають роботи", — підсумував Федоров.
Нагадаємо, нещодавно в Україні створили секретний дрон "Катран", розробниками якого є учасники проекту Brave1. Унікальність літального апарату полягає у тому, що він знищує цілі в морі, на землі та у повітрі.