1 049 день війни
Особовий склад
800 010
Танки
9 710
Артилерія
21 710
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 014
Гелікоптери
330
БПЛА
21 708
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,08
42,35
43,33
43,7
В Україні розгорівся скандал навколо 155-ї бригади: відкрито кримінальне провадження за двома статтями
Фото ілюстративне зі соцмереж

В Україні розгорівся скандал навколо 155-ї бригади: відкрито кримінальне провадження за двома статтями

Державне бюро розслідувань розпочало розслідування за актами, викладені у ЗМІ щодо 155-ї механізованої бригади "Анна Київська". Провадження розслідують за статтями про дезертирство та перевищення повноважень. 

Про це повідомила радниця з комунікацій Бюро Тетяна Сапьян, пише агентство "Інтерфакс-Україна".

"ДБР справді вивчає факти, викладені у ЗМІ, у межах кримінального провадження, порушеного за ст. 426-1 (перевищення військовою особою влади або службових повноважень) і ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України. Розслідування триває", — заявила Сапьян.

Вона також наголосила, що говорити про якісь попередні результати поки що рано.

Скандал навколо 155-ї бригади ЗСУ

Нещодавно головний редактор видання "Цензор" Юрій Бутусов повідомив у своєму Telegram-каналі, що у грудні 2024 року ДБР відкрило кримінальне провадження за обставинами формування 155-ї механізованої бригади "Анна Київська", яка вступила в бій поблизу Покровська.

Як зазначив Бутусов, провадження перебуває на контролі верховного головнокомандувача, міністра оборони та головнокомандувача ЗСУ.

"Один із відповідальних за формування бригади керівників помер від серцевого нападу, а комбриг звільнений одразу після вступу бригади в бій. До того, як бригада зробила перший постріл, її самовільно залишили 1700 військовослужбовців", — йшлося у повідомленні журналіста.

Ще в червні французький президент Еммануель Макрон після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським повідомив, що Франція навчить та оснастить цілу бригаду Збройних сил України, еквівалентну 4 500 солдатам. Тоді він наголосив, що не вважає французьку підготовку українських солдатів на своїй території приводом для ескалації.

Нагадаємо, раніше радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян заявляла, що військовослужбовцям, які самовільно залишили частини, але добровільно повернуться на службу до 1 січня 2025 року, поновлять усі соціальні гарантії. Щодо цього вже розроблено спеціальний алгоритм.

Раніше заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко заявила, що новий закон України, в якому йдеться про тих, хто самовільно залишив частини, визначає можливість подачі рапорту на повернення на службу в застосунку "Армія+".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама