1 057 день війни
Особовий склад
812 670
Танки
9 780
Артилерія
21 975
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 018
Гелікоптери
331
БПЛА
22 383
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
В Україні скасують Господарський кодекс: Рада ухвалила закон
Фото: ВРУ

В Україні скасують Господарський кодекс: Рада ухвалила закон

У четвер, 9 січня, Верховна Рада прийняла в цілому законопроект, який передбачає скасування Господарського кодексу.

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

Повна назва закону №6013 — "Особливості регулювання діяльності юридичних осіб та їх об'єднань у перехідний період". Його підтримали 248 депутатів.

Що передбачає цей закон

Раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснював, що скасування Господарського кодексу спрямоване на "приведення впродовж перехідного періоду нашого приватного законодавства до вимог та стандартів, які існують у країнах Європейського Союзу".

Також він наголосив, що цей закон жодним чином не спрямований на скасування спеціального законодавства у сфері ведення господарської діяльності, воно залишається чинним у всій своїй різноманітності. 

"Скасовується тільки старий, "совковий" Господарський кодекс, який був прийнятий у 2003 році на противагу проєвропейському Цивільному кодексу, і станом на сьогодні перетворився на вихолощений нормативно-правовий акт. Деякі положення (невелика кількість) чинного Господарського кодексу України зберегли свою чинність у цьому законі та будуть діяти впродовж перехідного періоду", — пояснив він.

Також закон не спрямований на ліквідацію господарських судів та господарської юрисдикції. Господарські суди, господарська юрисдикція, господарсько-правова спеціалізація існуватимуть і після прийняття цього закону, як вони існували й до прийняття Господарського кодексу. 

Закон передбачає реорганізацію державних і казенних підприємств у акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю зі 100%-ою державною власністю або державні некомерційні товариства. Рішення про припинення підприємства шляхом ліквідації або перетворення має бути ухвалене протягом шести місяців після ухвалення закону.

Перехідний період — трирічний строк, що починається з дня введення в дію цього закону, а саме — з 9 січня.

Нагадаємо, також сьогодні Верховна Рада підтримала продовження терміну для добровільного повернення військовослужбовців із самовільного залишення частин. Тепер такі представники української армії можуть повернутись на службу до 1 березня 2025 року.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама