1 051 день війни
Особовий склад
803 100
Танки
9 731
Артилерія
21 729
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 014
Гелікоптери
331
БПЛА
21 813
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,43
43,6
В Україні виявили 13 випадків метапневмовірусу: що кажуть медики
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

В Україні виявили 13 випадків метапневмовірусу: що кажуть медики

В Україні офіційно зафіксовано 13 випадків інфікування на метапневмовірус людини. Спалах захворювання було спричинено адаптацією мікроорганізмів, які користуються зміненим імунним ландшафтом внаслідок пандемії COVID-19. 

Як повідомила докторка медичних наук, інфекціоністка Ольга Голубовська на своїй сторінці у Facebook, реальна кількість випадків, ймовірно, суттєво більша.

За її словами, тривалі локдауни негативно вплинули на імунну систему людей, знизивши її здатність реагувати на поширені збудники. 

Вона додала, що вітчизняні фахівці, наприклад, професор Андрій Волянський прогнозували спалахи звичайних респіраторних хвороб після завершення обмежувальних заходів. Що зараз і спостерігається. 

Окрім цього, медик порекомендувала людям обмежити контактування із хворими на респіраторні захворювання, особливо людям, які перебувають у групі ризику, а також мити руки, провітрювати приміщення та робити вологе прибирання.

Своєю чергою Центр громадського здоров’я України заявив, що ситуація є рутинною та повністю контрольованою.

"Метапневмовірус — це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону. Центр громадського здоров’я щотижня надає інформацію про цей та інші віруси, які є актуальними в межах епідсезону", — наголосили фахівці.

Що відомо про HMPV

Цей вірус викликає інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів. Хвороба була вперше виявлена ​​у 2001 році, втім вакцини, щоб запобігти цьому, не розроблено. 

Симптоми HMPV схожі на симптоми грипу. Йдеться про кашель, лихоманку, закладеність носа та задишку. Втім, у важких випадках вірус може призвести до таких ускладнень, як бронхіт або пневмонія. Інкубаційний період зазвичай триває від трьох до семи днів, а повне одужання може тривати ще кілька днів.

Передається цей вірус повітряно-крапельним шляхом, а також через дотик. Тож вірус можна поширити під час кашлю, чхання та рукостискання. В умовах кімнатної температури він залишається активним на поверхні предметів, тому дотик до такого предмета також може призвести до зараження.

Варто зауважити, що багато в чому HMPV схожий на COVID-19. Обидва уражають респіраторним шляхом і призводять до кашлю, лихоманки, закладеності, болю в горлі та задишки. Обидва віруси поширюються через дихальні шляхи.

Нагадаємо, раніше міністерство охорони здоров'я Казахстану повідомляло, що респіраторний вірус із Китаю HMPV був виявлений у країні. Відомо про понад 30 випадків зараження новим вірусом.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама