Фото ілюстративне. Джерело: росЗМІ

"Вагнерівці" повернулися під Бахмут: в ІSW пояснили, чи може це змінити ситуацію на полі бою

Найманці приватної військової компанії "Вагнера" повернулися під Бахмут на Донеччині. Перекидання бойовиків на лінію фронту свідчить про спроби угруповання реформуватися навколо нового керівництва.

Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

При цьому призначення нових ватажків ПВК "Вагнера" спровокувало відтік терористів до структур, пов'язаних із міністерством оборони РФ. Зараз вони діють переважно в його структурах.

У Збройних силах України зазначили, що цих кадрів недостатньо для зміни ситуації на полі бою. Однак частина особового складу ПВК "Вагнера" змінила командирів і справді повернулася в район Бахмута, щоби компенсувати нестачу окупантів у цьому районі.

Повернення "вагнерівців" на Схід України: що відомо

Начальник прес-служби Східного угруповання військ Збройних сил України Ілля Євлаш 28 вересня підтвердив, що бійці приватної військової компанії "Вагнера" присутні на Сході. Зокрема, частина найманців переукладає контракти з Міноборони Росії та повертається в Україну з Білорусі.

Він додав, що йдеться про залишки цього формування — близько 500 осіб, яких російське командування планує залучити у збройному конфлікті з боку Росії. Проте, за його словами, такої загрози, як раніше, вони не несуть.

Натомість радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк запевнив, що цілісної структури "Вагнера" вже не існує в природі.

"Вона закінчилася разом із ліквідацією Пригожина й Уткіна, рейдерством структури групою Шойгу — Герасимова та зачищенням керівного складу організації", — наголосив він.

Подоляк додав, що є лише колишні бойовики терористичного угруповання, які подалися хто куди: в Африку, в цивільно-кримінальне життя регіонів Росії або підписали контракт із міноборони РФ та погодилися зіграти останній акорд, "ненадовго заткнувши собою російську діру на Бахмутському напрямку".

Нагадаємо, що під Осиповичами в Білорусі на теперішній момент демонтовано приблизно 65% табору приватної військової компанії "Вагнера". За даними моніторингової групи "Беларускі Гаюн", на 25 вересня там залишилося близько 103 наметів, або 35%. Процес демонтажу йде повільними темпами, в роботах помітні перерви по декілька днів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 28.09.2023 10:30