Науковці встановили, що вживання великої кількості алкогольних напоїв за короткий проміжок часу шкодить людському здоров'ю більше, ніж довготривале вживання спиртного.
Як повідомляє The New York Times, вживання алкоголю шкодить здоров’ю і не може бути корисним навіть за незначної кількості. Зазначається, що у 1993 році психолог з Гарвардського університету Сполучених Штатів Америки Генрі Векселер провів дослідження щодо наслідків вживання алкоголю. Учасниками його наукового дослідження були студенти.
Вчений виявив, що про найбільші проблеми зі здоров’ям після випивки відчували жінки, які вживали щонайменше чотири напої, і чоловіки, які випили хоча б п’ять за ніч. Інші дослідники також встановили, що найзгубніші наслідки вживання алкоголю часто трапляються, коли люди вживають понад п'ять склянок спиртного підряд. Йдеться про такі наслідки, як втрата свідомості та алкогольна інтоксикація. За словами вчених, такий спосіб вживання алкоголю навіть перевищує шкоду від запоїв.
Вчені додають, що, якщо людина вип’є близько восьми чи десяти напоїв відносно швидко, це може призвести до підвищення концентрації алкоголю в крові до понад 0,2%. Для порівняння, чотири або п'ять напоїв зазвичай збільшують цей показник до 0,08%.
За словами доктора Джорджа Ф. Кооба, рівень 0,2% вмісту етилу в крові людини суттєво підвищує ризик травмування та смерті. Також особи, які вживають багато спритного за один раз, мають більше ризиків втратити свідомість, повністю забути про те, що вони робили, потрапити до лікарні та можуть становити небезпеку для себе та інших людей. Зокрема, йдеться про напади на людей, аварії через керування в нетверезому стані, пошкодження майна та суперечки з друзями чи знайомими.
Науковці відзначили, що інтенсивне вживання спиртних напоїв серед чоловіків віком від 19 до 30 років знизилося до 8,5% у 2023 році. Водночас інтенсивність випивки зросла серед чоловіків віком від 30 років та жінок віком від 18 до 64 років. Втім, автори дослідження додають, що попри зниження поширеності інтенсивного вживання алкоголю, кількість людей, які до цього схильні, досі залишається високою.
Нагадаємо, раніше британські науковці встановили лінійний зв'язок між кількістю вживання алкоголю і ризиком розвитку деменції. Водночас безпечної дози алкоголю не існує.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.