Британські науковці встановили лінійний зв'язок між кількістю вживання алкоголю і ризиком розвитку деменції. Водночас безпечної дози алкоголю не існує.
Як повідомляє Medical news Today, вчені вже давно визначили, що надмірне вживання алкоголю призводить до розвитку деменції, але вплив легкого та помірного споживання алкоголю залишається предметом дискусій.
У ході досліджень вони проаналізували дані з Біобанку Великої Британії про 314 тисяч британців, які вживають алкоголь. Учасники дослідження не мали деменції під час первинного збору даних протягом 2006-2010 років. Так, через чотири роки учасники дослідження самостійно повідомляли вчених про свої звички та дози алкоголю, яку вони споживають. Також вони надавали свої генетичні дані.
Вчені під час свого дослідження застосували одразу декілька методів для аналізу отриманих даних. Вони оцінили взаємозв'язок між фактором ризику та наслідками для здоров'я в часі. Внаслідок цього вдалося отримати класичний графік "j-кривої", коли крива спочатку падає вниз, а потім підіймається вгору.
"Такий розподіл називають "упередженим ставленням до тих, хто утримується від алкоголю". Він виникає, коли до учасників дослідження, які не вживають алкоголь, потрапляють люди, які відмовились від спиртного через проблеми зі здоров'ям. Це спотворює дані, і засвідчує про більшу користь для здоров'я, ніж є насправді", — наголошують автори дослідження.
Вчені також проаналізували генетичні дані учасників, адже кількість спожитого алкоголю можна вирахувати за кількістю певних генетичних варіацій (SNP) у геномі людини. Для цих даних автори дослідження використовували нелінійний та лінійний менделівський рандомізаційний аналіз. Ці методи дослідження використовують для отримання доказів причинно-наслідкових зв'язків між факторами ризику та наслідками для здоров'я людей.
"Аналізи показали прямий зв'язок між споживанням спритного навіть у помірній кількості та ризиком розвитку деменції, і свідчать про те, що не існує безпечного рівня споживання спиртних напоїв", — наголосили вчені.
Втім, вчені додають, що алкогольні напої — це лише один із факторів ризику деменції. Також треба враховувати вік, серцево-метаболічні захворювання, куріння, освіту та соціально-економічні фактори.
Нагадаємо, раніше американські науковці виявили, що вживання алкоголю батьками впливає на раннє старіння їхніх дітей. Йдеться про високий рівень холестерину, проблеми із серцем, артрит та ранню деменцію.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими