Підтримати проект
Вчені придумали імплантат для носа який повертає людям нюх
Технології, 28.11.2018 14:13

Для компенсації втрати слуху вже багато років використовуються кохлеарні імплантати, а для повернення зору застосовується генна інженерія. Здається, що вчені зовсім не замислюються про людей, які втратили нюх, але це далеко не так - вчені з Гарвардського університету стали на крок ближче до створення електричного імплантату для носа, повідомляє The Scientist

Слухові апарати дозволяють людям чути звуки за допомогою електричної стимуляції певних груп нервів. Зокрема, мова йде про активізацію слухового аналізатора, який згодом передає інформацію про звуках в мозок. Таким же чином вчені хочуть повернути пацієнтам здатність відчувати запахи, проте носовий імплантат буде впливати на інші нерви.

Щоб перевірити можливість створення такого апарату, дослідники набрали групу людей у ​​віці від 43 до 72 років. Головним критерієм відбору був високий ступінь сприйнятливості до запахів. Свою придатність кандидати довели пройшовши тест, де їм потрібно було розпізнати 40 різних запахів.

У носові порожнини випробовуваних були поміщені електроди. Вони використовувалися для стимуляції нервів нюхової цибулини, яка розташована під внутрішньочерепною порожниною, трохи нижче лобової частки. Електричний вплив дозволив піддослідним відчути запахи цибулі і фруктів, хоча поруч з ними їх не було.

За словами професора Еріка Холбрука, який брав участь в розробці технології, в даний час вчені мало чим можуть допомогти пацієнтам з втратою нюху. Проте, проведений експеримент довів дієвість придуманого ними методу.

Для створення носового імплантату вченим необхідно придумати прилад, який здатний розпізнавати молекули запаху оточуючих продуктів і предметів. Вони сподіваються, що коли-небудь він зможе стимулювати нервові закінчення таким чином, щоб в точності передавати людям запахи.

Технології, 28.11.2018 14:13