Науковці встановили, що тривале перебування в космосі по-різному впливає на кістки астронавтів. Космічна гравітація майже не впливає на хребці скелета, проте завдає шкоди щільності деяких інших кісток.
Як повідомляє Science Alert, найбільше страждають ті частини скелета, які на Землі звикли витримувати вагу тіла.
Під час експерименту NASA відправили групу мишей на Міжнародну космічну станцію, де тварини пробули 37 днів. Після їхнього повернення на Землю науковці проаналізували зміни в їхніх організмах та порівняли з іншою групою гризунів, яка не покидала нашу планету.
Так, аналіз кісток даних мишей показав, що стегнові кістки задніх кінцівок тварин були всіяні великими прогалинами, особливо в місцях з'єднання з суглобами. Науковці пояснили, що це вказує на втрату щільності в кістках. Натомість поперекова частина їхніх хребтів не зазнала змін.
Науковці зробили висновок, що поза межами Землі можуть псуватися ті частини скелета, які не отримують звичайного навантаження. Відповідні зміни не були загальними для всього скелета, а відстежувалися лише в кістах, які утримують вагу тіла. Відтак вони вважають, що причинами деградації тканин було не космічне випромінювання чи інші фактори, а розвантаження окремих частин скелета.
Видання додає, що, якщо припущення вчених про те, що щільності кісток шкодить відсутність навантаження, правильне, то допомогти уникнути цих наслідків астронавтам допоможуть регулярні вправи.
Нагадаємо, американські науковці встановили, що у середньому у віці близько 44 років клітини людського мозку починають деградувати, а мислення людини погіршується.