Вчені розшифрували мову літаючих кровососів

22 ЛИПНЯ 2017 11:31

Вчені встановили, що мова кажанів насправді є однією з найскладніших у тваринному світі, пише NYmag, інформує TrueUA з посиланням на Кореспондент.  

"Ми вважали, що в основному кажани кричать щось на кшталт "забирайся звідси!". Але більш точний аналіз показав, що їхні вокалізації містять набагато більше інформації", - розповідає співавтор дослідження Йоссі Йовель, зоолог в Тель-Авівському університеті.

Протягом 75 днів поспіль вчені стежили за поведінкою 22 нільських криланів, які були у неволі, відомих своєю досить складною соціальною організацією.   Дослідники записали майже 15 тисяч окремих вокалізацій, які кажани використовували в спілкуванні. Причому вдалося більш ніж в 70% випадків визначити, яка особина видавала сигнал, і приблизно в половині випадків - до якої особини він був адресований.

"Виявилося, що вокалізації кажанів містять інформацію про те, хто їх видає, в якому контексті, про очікувану відповідь і навіть конкретного одержувача", - резюмують вчені.  

Раніше вважалося, що встановлювати комунікацію з конкретною твариною з групи можуть більш високоінтелектуальні тварини, наприклад, примати або дельфіни.

Технології, 22.07.2017 11:31