1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Вчені спростували популярний міф про душ
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені спростували популярний міф про душ

Науковці встановили, що частота приймання душу чи ванної ніяк не впливає на сухість шкіри. Втім, пересушитись шкіра може через інші фактори.

Як повідомляє The Guardian, на це впливає тривалість перебування у воді, високу температуру, а також склад гелю для душу.

Так, вчені з Ноттінгемського університету Великої Британії проаналізували дані понад 400 людей і поділились висновками. Дерматолог та працівниця університету Розалінда Сімпсон зазначила, що вона з колегами нещодавно завершила дослідження, участь у якому взяли пацієнти з екземою. Варто зауважити, що екзема — це запальне захворювання шкіри, яке проявляється у вигляді висипів, свербіння та печіння. Учасників дослідження поділили на дві групи: одну попросили приймати ванну або душ не менше шести разів на тиждень, а іншу — лише один або два рази на тиждень.

"Очікувалось, що щоденне купання може більше пересушити шкіру та погіршити симптоми екземи, але це не так. Дослідження не виявило ніяких змін в симптомах між тими, хто мився щодня, і тими, хто мився рідше", — зазначили вчені.

Окрім цього, науковці зауважили, що є інші параметри, які можуть провокувати пересушування шкіри. Передусім йдеться про температуру води та тривалість перебування у воді. Дерматолог наголошує, що чим довше людина перебуває у воді, тим більше вона може висушити шкіру. Тому коротший і прохолодніший душ кращий.

Науковці додають, що гелі для душу, мило та засоби для гоління також суттєво впливають на стан шкіри. Такі інгредієнти як метилізотіазолінон, метилхлорізотіазолінон, сульфати та парабени, які часто є складниками зазначених засобів, можуть посилювати сухість.

"Краще обирати продукти з якомога меншою кількістю інгредієнтів, уникаючи надмірної кількості ароматизаторів і консервантів", — зазначила дерматолог. 

Нагадаємо, раніше науковці з'ясували, що серцеві напади зазвичай трапляються без попередження, залишаючи дуже мало часу для лікування. Вчені попереджають, що енергетичні напої можуть збільшити ризик події у молодих і здорових людей.

Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама