Підтримати проект
Вчені вперше в історії виростили рослини на ґрунті з Місяця (відео)
14 ТРАВНЯ 2022 08:07

Вченим вдалося вперше в історії виростити рослини на ґрунті з Місяця. Грунт було зібрано під час місії космічного корабля "Аполлон-11" в 1969 році.

Про це інформує TrueUA із посиланням на Associated Press.

Вчені вирішили посадити у місячний ґрунт хрінницю сійну. Під час першого тижня виявилося, що властивості місячного ґрунту настільки сильно напружували дрібні квітучі бур’яни, що це призвело до їхнього уповільненого проростання. Більшість місячних рослин виявилися низькорослими.

За словами вчених, зразки "Аполлона-11", які зазнавали впливу від сонячної радіації довше, ніж ґрунт з поверхні Моря Спокою, були найменш сприятливі для зростання.

Зазначається, що місячний бруд сповнений крихітних уламків скла від ударів мікрометеоритів. Вчені допускають, що в майбутньому варто використовувати молодші геологічні ділянки на Місяці під час посадки рослин.

"Той факт, що щось виросло, означає, що у нас є справді хороша відправна точка, і тепер питання у тому, як ми це оптимізуємо та покращуємо", – заявила науковий співробітник НАСА з космічної біології Шарміла Бхаттачарья.

Нагадаємо, днями вчені вперше показали фото надмасивної чорної діри у нашій галактиці.

Відео, 14.05.2022 08:07