У Міністерстві фінансів прокоментували видатки на сектор оборони та безпеки України. Кажуть, що попри бажання збільшити їх, коштів для цього бракує.
Про це в ефірі телемарафону заявив міністр фінансів Сергій Марченко, коментуючи прохання інших відомств збільшити видатки на сектор безпеки та оборони у п’ять разів під час підготовки проекту державного бюджету на 2024 рік.
"Звичайно, вони просять в п’ять разів вищими. Знаєте, можна багато чого хотіти, але є об’єктивна реальність: ми не можемо в п’ять раз збільшити податки, тобто відповідь дуже проста", — пояснив міністр.
Марченко наголосив, що станом на зараз України може собі дозволити лише такий сектор безпеки і оборони, "який є". Він зазначив, що видатки можна переглянути чи підкоригувати, однак не кардинально.
"Є розуміння, яким чином, ми будемо готувати бюджет, є розуміння потреб наших. Єдине, що точно можна сказати, що у нас видатки сектору безпеки і оборони не будуть нижчими, ніж цього року", — додав очільник Мінфіну.
Додамо, в Україні вже знову діє довоєнна система оподаткування. Практично всі норми, які діяли до повномасштабного вторгнення РФ, є чинними. Очільник Мінфіну запевнив, що оскільки фінансова система повноцінно працює, то найближчим часом радикальних змін не передбачається.
Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Джо Байден попросив у Конгресу додаткове фінансування. Частина коштів передбачена для України.
Запит Байдена включає 13,1 мільярда доларів на військову допомогу Україні та поповнення запасів зброї, що використовується Пентагоном для ведення бойових дій. Ще 8,5 мільярда доларів буде передано на економічну, гуманітарну та іншу допомогу Україні та іншим країнам, які постраждали від війни. А ось 2,3 мільярда доларів буде виділено на залучення додаткової допомоги від інших донорів через Світовий банк.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими