Фото: Офіс президента

Байден запросив у Конгресу нові кошти для України

Президент Сполучених Штатів Джо Байден попросив у Конгресу додаткове фінансування. Частина коштів передбачена для України.

Про це повідомила міністр фінансів США Джанет Єллен.​​​​​​

Запит Байдена включає 13,1 мільярда доларів на військову допомогу Україні та поповнення запасів зброї, що використовується Пентагоном для ведення бойових дій. Ще 8,5 мільярда доларів буде передано на економічну, гуманітарну та іншу допомогу Україні та іншим країнам, які постраждали від війни. А ось 2,3 мільярда доларів буде виділено на залучення додаткової допомоги від інших донорів через Світовий банк.

Міністр фінансів США зазначила, що Америка непохитна у своїй підтримці українського народу та уряду.

"Ми вдячні за потужну двопартійну підтримку Конгресу, яка є життєво необхідною для боротьби та виживання України як суверенної демократичної держави, а також за підтримку з боку наших союзників і партнерів, які надали десятки мільярдів доларів допомоги в економіці та безпеці. Збереження нашої прямої бюджетної підтримки допомагає зміцнити хоробрий опір України та пом’якшити наслідки жорстокої війни Росії, надаючи уряду України ресурси, необхідні для надання основних послуг, таких як охорона здоров’я, освіта та фінансування екстрених служб першого реагування, у тому числі після російського повітряних атак", — заявила міністр.

Вона також зазначила, що Сполучені Штати продовжуватимуть очолювати всесвітню коаліцію з підтримки України.

Американська допомога Україні

США з перших днів повномасштабного вторгнення РФ підтримують Україну та надають їй зброю й техніку на мільярди доларів. Це, зокрема, сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

Джо Байден 9 травня 2022 року підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

15 грудня торік Сенат США схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Через два тижні, 29 грудня 2022 року, Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить майже 45 мільярда доларів на надзвичайну допомогу Україні та близько 38 мільярдів доларів для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

В останній пакет допомоги увійшли різні комплекси, ракети, боєприпаси, бронетехніка та протитанкова зброя. Його оцінили в 400 мільйонів доларів.

При цьому лідер Республіканської партії в Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що Штати мають прискорити постачання військової допомоги Україні.

Водночас міністр фінансів Сергій Марченко наголошував, що Сполученим Штатам Америки простіше надавати Україні допомогу у вигляді зброї, а не грошей. Причиною цього є те, що фінансова допомога від США у формі грантів не збільшує борги України, а також сприяє стабілізації фінансової системи в умовах воєнного стану.

Відзначимо, переважна більшість мешканців Сполучених Штатів Америки підтримують постачання зброї Україні для захисту від російської агресії. Вони вважають, що така допомога демонструє Китаю та іншим суперникам США бажання захистити американські інтереси та союзників. Такими є результати опитування Reuters/Ipsos, яке проводилося 26-27 червня. Підсумки показали різке зростання у США підтримки надання зброї Україні: 65% респондентів схвалюють постачання озброєнь у порівнянні з 46% в травневому опитуванні.

За даними видання The Washington Post, загальний обсяг допомоги, яку США виділяють Україні, перевищив обсяги допомоги будь-якій іншій країні. Ця сума вже сягнула позначки 66,2 мільярда доларів.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки цього тижня оголосять про новий пакет військової допомоги Україні. Його вартість становитиме приблизно 200 мільйонів доларів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 10.08.2023 22:38