На українському ринку праці з’явилось 50 нових професій. Зокрема, у сфері медицини, судової системи, прокуратури та медіа.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки України.
За даними відомства, в Україні скасували 42 застарілі назви професій, серед них: "Інструктор з організації роботи народних дружин", "Викладач із соціальної педагогіки", "Прокурор-криміналіст". Також змінили 34 професійні назви робіт.
"Професії та посади повинні відповідати вимогам часу та потребам ринку праці, тому ми осучаснюємо перелік професій в Класифікаторі. Крім того, нові професії, зокрема ті, які стосуються розмінування, медичної сфери тощо, відкривають нові можливості для громадян та сприяють формуванню нових напрямів діяльності, які виникли у зв’язку з війною та необхідністю подолання її наслідків", — повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
Зокрема, за пропозицією Міністерства охорони здоров’я осучаснено вісім назв посад у сфері охорони здоров’я, та внесено нові назви професій. Серед них:
Також доповнено новим класифікаційним угрупованням "Слідчі (поліція)". До нього віднесли шість назв слідчих поліцейських. Серед них:
У сфері правосуддя назву посади "Юрисконсульт" змінено на "Юрисконсульт (радник юридичний)". Ще 18 професій змінили назви у сфері медіа. Зокрема внесені:
Також, у різних сферах внесено наступні назви професій:
На сьогодні у Класифікатор професій містить 9 180 професійних назв робіт (професії, посади, заняття), які систематизовані у професійні групи, залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації (рівня освіти, спеціалізації), за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).
Нагадаємо, раніше заступниця міністра економіки Тетяна Бережна заявила, що для стабільного відновлення та зростання економіки щорічно на 7% до 2030 року Україні бракує додаткових кадрів, адже через війну їх кількість стрімко знижується. За її словами, йдеться про 4,5 мільйона працівників.