Національний банк з 20 листопада 2024 року вносить низку змін до чинних валютних обмежень. Оновлення стосуються кількох напрямів.
Про це йдеться на офіційному сайті регулятора.
У НБУ пояснили, що з одного боку, для того, щоб підтримати міжнародну співпрацю у сфері зовнішньої торгівлі, а також міжнародні проекти й програми з технічної допомоги, необхідно було пом'якшити низку обмежень. З іншого — регулятор змушений був вжити заходів для посилення дисципліни дотримання валютних обмежень.
З 20 листопада 2024 року українські підприємства отримали можливість розраховуватися за імпорт товарів без обмеження терміну їхнього постачання в Україну за умови, якщо кошти переказуються на користь:
Щомісячний ліміт для таких переказів встановлено на рівні 10% від суми простроченої заборгованості за договором щодо імпорту товарів. Такі зміни стимулюватимуть іноземні держави, державні банки та ЕКА зберегти й зміцнити наявні комерційні зв’язки іноземних експортерів з українським ринком. Це також дасть змогу мінімізувати ризики зменшення потенційних обсягів фінансування й зниження інвестиційної привабливості України.
Відсьогодні НБУ надає можливість резидентам України переказувати іноземну валюту за кордон для проведення розрахунків за проектами міжнародної технічної допомоги, незалежно від того, якою державою чи організацією фінансується такий проект.
У регуляторі пояснили, що ці зміни дадуть змогу комплексно розв'язати проблему розрахунків за проектами міжнародної технічної допомоги, що позитивно вплине як на позиції України, так і окремих бенефіціарів такої допомоги, а також посприяє ухваленню позитивних рішень міжнародних донорів щодо подальшої підтримки України.
З 20 листопада українські компанії зможуть скористатися можливістю часткової репатріації дивідендів за корпоративними правами чи акціями лише за одночасного дотримання таких умов:
Для мінімізації ризиків обходження чинних валютних обмежень Національний банк також з 20 листопада 2024 року встановлює заборону на використання валютних кредитів для придбання цінних паперів, номінованих в іноземній валюті.
Нагадаємо, 19 вересня правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% річних. Це допоможе забезпечити стійкість валютного ринку та повернення інфляції до 5% у наступні роки.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими