Джо Байден. Джерело: Facebook

Використання Росією ядерної зброї у космосі: Байден доручив провести перемовини з Кремлем

Розроблення Російською Федерацією протисупутникової програми викликає занепокоєння у Сполучених Штатах Америки, але не становить безпосередньої загрози. Джо Байден доручив своїй Адміністрації провести перемовини з Кремлем у питанні щодо можливого випробування ядерної зброї у космосі.

Таку заяву під час брифінгу зробив речник Білого дому Джон Кірбі. Він наголосив, що загроза національній безпеці США, про яку раніше повідомлялось у ЗМІ, це можливі випробування ядерної зброї РФ у космосі.

"Ми не говоримо про зброю, яка може бути використана для нападу на людей або для фізичного знищення тут, на землі", — заявив Кірбі.

Кірбі зауважив, що США та союзники серйозно ставляться до загрози від Росії, тому Байден доручив своїй Адміністрації вийти на дипломатичний контакт з Москвою.

"Ми дуже серйозно ставимося до цієї потенційної загрози. Розвідка США "має серйозні побоювання щодо широкого розсекречення цих розвідувальних даних", — сказав Кірбі.

Він переконаний, що нова антисупутникова зброя Росії може мати вплив на Землю. Також, за словами Кірбі, Білий дім здивований рішенню голови комітету з питань розвідки Палати представників США Майка Тернера розкрити розвідувальні дані публічно.

Раніше повідомлялось, що радник Білого дому з національної безпеки та провідні законодавці на Капітолійському пагорбі спробували пом'якшити стурбованість громадськості після того, як голова комітету Палати представників із розвідки Майк Тернер попередив про "загрозу національної безпеки", пов'язану з "дестабілізаційним іноземним військовим потенціалом". Йшлося про бажання Російської Федерації вивести ядерну зброю у космос.

Своєю чергою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що російському диктатору Володимиру Путіну не варто думати про ескалацію за межами України. Країни Альянсу повинні зробити главі Кремля чіткий сигнал.

Також Єнс Столтенберг повідомляв, що Північноатлантичний альянс повинен бути готовим до протистояння з Російською Федерацією. Агресія Москви може тривати десятиліттями, тому союзники повинні збільшити оборонну промисловість.

За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, агресія Російської Федерації проти України стимулювала зростання глобальних витрат на оборону на 9% до рекордних 2,2 трильйона доларів. Водночас на країни-члени Північноатлантичного альянсу припадає половина цієї суми.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 15.02.2024 22:34