Північнокорейські сім'ї платять більш ніж у 100 разів більше за середню місячну зарплату за підроблені діагнози туберкульозу, щоб уберегти своїх молодих людей від відправлення на російський фронт.
Про це повідомляє Newsweek. Видання звернулось електронною поштою до посольства Північної Кореї в Китаї з проханням прокоментувати ситуацію.
США та Південна Корея підрахували, що режим Кім Чен Ина відправив до 12 тисяч солдатів до Росії, де вони приєдналися до боїв у Курську, щоб допомогти відбити український контрнаступ, який застав російські війська зненацька на кордоні в серпні. Ні Москва, ні Пхеньян привселюдно не визнали присутність північнокорейських військ на землі РФ.
Попри зубожіння та нестачу ресурсів через провальну державну політику та міжнародні санкції, Північна Корея утримує постійну армію чисельністю 1,3 мільйона осіб, займаючи четверте місце у світі. Додаткові 7,6 мільйона резервістів, приблизно 30 відсотків населення, зміцнюють її військову міць. Щоб підтримувати такий рівень військ, чоловіки мають служити 10 років, а жінки п'ять.
За даними північнокорейських джерел Радіо "Вільна Азія", вартість хабаря посадовим особам лікарні за видачу підроблених довідок про туберкульоз зросла вп'ятеро порівняно зі 100 доларами минулого року, оскільки все більше сімей намагаються вберегти своїх молодих людей від відправлення до Росії. Це приголомшлива сума з огляду на те, що середня щомісячна зарплата державного службовця в Північній Кореї становить від 5 000 до 10 000 вон (один–три долари США), хоча багато сімей доповнюють свій дохід шляхом великої економіки чорного ринку країни.
"Існує прихований страх, що якщо їхні сини підуть в армію і будуть відправлені до Росії, батьки більше ніколи не побачать їх живими", — розповіла одна жінка з провінції Рянган, яка побажала зберегти анонімність з метою своєї безпеки.
Стверджується, що на батьківщині режим таємно видає свідоцтва про смерть сім'ям загиблих, у яких вказується, що їхні близькі загинули під час "священних бойових навчань на славу Батьківщини", не розголошуючи фактичних обставин їх смерті. За кілька тижнів, що минули з того часу, як їхні війська вступили в бій, розгублені північнокорейці почали ставити питання, чому вони воюють з Україною, а не зі США — країною, яку їм з дитинства вселяли як свого головного ворога.
Нагадаємо, 31 січня видання The New York Times, посилаючись на українських і американських офіційних осіб, заявило, що північнокорейські солдати, які брали участь у боях на Курщині, були відкликані з фронту через значні втрати. Однак вони можуть повернутись на лінію бойового зіткнення після додаткового навчання.
Водночас згодом речник Сил спеціальних операцій Олександр Кіндратенко також заявив, що війська країни-агресорки відвели північнокорейських найманців з деяких напрямків у Курській області.
За даними спікера Головного управління розвідки Міноборони України Андрія Юсова, наразі війська країни-агресорки проводять ротацію серед найманців із Північної Кореї. Однак солдати КНДР все ще продовжують надавати військову підтримку окупантам.