Скріншот з відео

Вучич обурений, що Україна отримує більшу підтримку від ЄС, ніж Сербія

Європейський Союз набагато швидше рухається в питанні надання членства Україні, аніж Сербія. Президент країни Александар Вучич обурений таким станом справ, адже серби подали заявку на членство в Євросоюзі у 2010 році й почали переговори у 2014-му.

Таку заяву Вучич зробив в інтерв’ю Financial Times.

Він наголосив, що рівень підтримки України з боку ЄС, надання їй статусу кандидата протягом року після подання заявки й потенційний початок переговорів про членство "показує нам (таку політичну підтримку, — ред.), яку ми ніколи не отримували".

Інтеграція Сербії у Євросоюз: чому сповільнився процес

Наразі відносини ЄС та Сербії насамперед загальмували через небажання Белграда нормалізувати відносини з частково визнаним Косовом. Сербія також є єдиною західнобалканською країною, яка не приєдналася до санкцій Євросоюзу проти Росії. Саме таку політику європейські посадовці неодноразово називали порушенням спільної зовнішньої політики об’єднання.

Водночас Вучич стверджує, що затримка в переговорах не відображає реальної ситуації в Сербії, яка, за його словами, "перебуває в набагато кращому стані, ніж Румунія і Болгарія у 2007 році, коли вони приєдналися до ЄС".

Він також скептично поставився до намірів Європейського Союзу підготуватись до прийняття нових членів до 2030 року.

"Хто знає, що станеться через сім років? Поглинальна здатність ЄС не більша, ніж була. У вас є 10 чистих платників (до бюджету ЄС, — ред.) і 17 країн, які беруть їхні гроші. Жодна з них не хотіла б мати більше членів, на яких витрачає гроші", — додав Вучич.

Нагадаємо, президент Сербії Александар Вучич різко прокоментував перспективи визнання Україною Косова. Це сталось після того, як один з українських депутатів підписав звернення до урядів західних держав із закликом переглянути політику щодо Белграда й Приштини.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 17.09.2023 12:15