Військово-морські сили Сполучених Штатів Америки вперше після інавгурації президента Дональда Трампа направили два кораблі через Тайванську протоку. Такий крок Вашингтона викликав гнівну реакцію у Пекіні.
Як повідомляє агентство Reuters, есмінець із керованими ракетами "Ральф Джонсон" і дослідницьке судно "Боудітч" 10-12 лютого пройшли протокою із півночі на південь у бік Південнокитайського моря.
Речник Індо-тихоокеанського командування Збройних сил США Метью Комер наголосив, що судна пройшли через коридор у Тайванській протоці, який розташований за межами територіальних вод будь-якої прибережної держави.
Посадовець додав, що в межах цього коридору всі країни користуються свободою судноплавства у відкритому морі та польотів і можуть здійснювати інші законні дії на морі. Своєю чергою, китайські війська повідомили про направлення своїх сил для спостереження за американськими суднами.
"Дії Сполучених Штатів надсилають неправильні сигнали та збільшують ризики для регіональної безпеки", — зауважили у Східному оперативному командуванні армії Китаю.
Зокрема, в управлінні уряду КНР у справах Тайваню, коментуючи маневри американських військових кораблів, наголосили, що Тайвань є основним інтересом для Пекіну, а Сполучені Штати повинні діяти в тайванському питанні обережно.
"Ми рішуче виступаємо проти цього і ніколи не допустимо будь-якого зовнішнього втручання. Ми маємо тверду волю, повну впевненість та здатність відстоювати суверенітет і територіальну цілісність нашої країни", — зазначила речниця управління Чжу Фенлянь.
Reuters наголошує, що американські військові кораблі у межах місії з підтримки свободи судноплавства в Тайванській протоці, приблизно раз на місяць проходять цим важливим морським шляхом.
Зауважимо, що Тайванська протока шириною близько 180 кілометрів розділяє материковий Китай та острів Тайвань і є частиною Південнокитайського моря. Пекін вважає Тайвань власною територією і заявляє про свою юрисдикцію над цією протокою.
Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявив, що звільнення американця, якого утримували в Росії, дозволить працювати над завершенням війни в Україні. Американський президент наголосив, що умови звільнення "дуже справедливі", але не надав конкретики щодо того, на які поступки пішов Вашингтон.