1 178 день війни
Особовий склад
971 690
Танки
10 825
Артилерія
27 908
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 123
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Вистояв під час Другої світової війни: рашисти зруйнували унікальний дерев'яний храм на Донеччині (фото)
Свято-Вознесенський храм. Джерело: Покровська міська рада

Вистояв під час Другої світової війни: рашисти зруйнували унікальний дерев'яний храм на Донеччині (фото)

Російські окупанти зруйнували унікальний пам’ятник дерев’яної церковної архітектури — Свято-Вознесенський храм у селі Новотроїцьке Донецької області. 

Як повідомила прес-служба Покровської міської ради, це була єдина дерев’яна церква на мурованому фундаменті в Покровському районі Донецької області, яка збереглася майже в первісному вигляді до наших днів.

"Храм вистояв у лихі роки ХХ століття, в роки Другої світової війни, але зазнав пошкоджень в жовтні 2024 року і був зруйнований навесні 2025 року", — зазначили в прес-службі.

Свято-Вознесенський храм

Свято-Вознесенський храм: що відомо пам'ятник церковної архітектури

Храм був побудований на кошти гірничопромисловця і мецената Якова Івановича Древицького у 90-х роках ХІХ століття (за різними джерелами — 1898, 1893 рік). 

Свято-Вознесенський храм був побудований із набірних дощок, зовні був декорований різьбленими фільонками. Родзинкою внутрішнього оздоблення був триярусний іконостас з іконою Вознесіння Господнього — головною святинею храму.  

Свято-Вознесенський храм

Стіни були горизонтально обшиті дошками та пофарбовані в зелений колір. Арочні вікна були прикрашені різьбленими лиштвами.

В першій половині ХХ століття храм намагалися перетворити на клуб, але віряни врятували святиню. В період окупації території німецькими військами в приміщенні церкви був розташований табір військовополонених.

Свято-Вознесенський храм

Нагадаємо, у лютому російські терористи знищили пам'ятку архітектури на Донеччині. Йдеться про старовинну дерев'яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці в тимчасово окупованому селі Андріївка, якій приблизно 232 роки.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама