1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Як Росія обходить санкції і купує деталі для літаків: ЗМІ оприлюднили розслідування
Фото: росЗМІ

Як Росія обходить санкції і купує деталі для літаків: ЗМІ оприлюднили розслідування

09:57 - 13.09.2023

Російська Федерація отримує оригінальні підсанкційні деталі для літаків Boeing і Airbus в ОАЕ, Китаї, Туреччині та кількох європейських країнах. Для обходу санкцій росіяни почали зловживати паралельним імпортом.

Про це йдеться у розслідуванні "Важных историй".

За інформацією видання, з березня 2022 по березень 2023 року в Росію ввезли оригінальних запчастин для Boeing і Airbus на понад 180 мільйонів доларів. Російські авіакомпанії, яким потрібні запчастини, купують їх у "дружніх" країнах.

"Зокрема, серед таких продавців лідирують Об'єднані Арабські Емірати, Китай і Туреччина. Найбільше деталей продала в Росію дубайська компанія Ats Heavy Equipment & Machinery. За рік з невеликим вона зробила понад 700 поставок на більш ніж 40 мільйонів доларів. Здебільшого запчастини для Boeing і Airbus дісталися групі "Аерофлот", до якої, окрім власне "Аерофлоту", входять компанії "Россия" і "Победа", — йдеться у матеріалі.

Інфографіка: "Важные истории"

Журналісти зазначають, що у топ-10 входить компанія Griffon (ОАЕ). За даними Sayari, її бенефіціари — Ірина Гороховська та Ілля Рисєв. Також серед постачальників молдавська Max Jet Service та навіть литовська компанія Right Direction Aero. Директор і власник Right Direction Aero - Павло Чалапов.

"Він написав, що нічого російській "Ай флай" не продавав. Йому надіслали список поставок і Чалапов пояснив, що продавав ці деталі не російській "Ай флай", а киргизькій компанії "Карголайн" (і надав на доказ скани вантажної та експортної декларації на кілька товарів). У митних базах дійсно зазначено, що литовська Right Direction Aero продавала товари "Ай флай" за дорученням "Карголайн". Схоже, за документами запчастини йшли в Киргизстан, а в реальності — в Росію", — пишуть журналісти.

Нагадаємо, з вересня автомобілі з російською реєстрацією втратили можливість перетинати кордон з Латвією. Країна слідом за Литвою пішла на такий крок через раніше запроваджені санкції.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама