"Як там Катя?": український феномен міжнародних фестивалів придбаний для показу сервісом HBO Europe

18 СІЧНЯ 2024 19:45

Все більше українських фільмів та шоу завойовують міжнародні ринки. Так, престижний дебют української режисерки Крістіни Тинькевич офіційно придбаний одним з найбільших стримінгових сервісів світу — HBO Europe, точна дата релізу буде  відома пізніше.

Головні ролі в міжнародному фестивальному хіті виконали нові зірки українського кіно: Анастасія Карпенко, Катерина Козлова, Тетяна Круліковська, Олексій Череватенко, Ірина Веренич-Островська, Віктор Жданов та інші. Продюсерами виступили Ольга Матат, Влад Дудко та Сергій Коннов.

Картина Крістіни Тинькевич розповідає про Анну (Анастасія Карпенко) — лікарку швидкої допомоги та одиноку мати, яка є опорою для своєї родини — сестри, матері та єдиної доньки Каті. Анна — сильна жінка, яка планує подарувати своїй дитині краще життя, ніж у неї. Але сталася неочікувана та шокуюча трагедія, яка може все зруйнувати та залишити героїню на одинці з байдужою системою та безмежною втратою.

Світова прем’єра дебютного повнометражного фільму Крістіни Тинькевич відбулась на 75-му кінофестивалі у Локарно в конкурсній програмі Concorso Cineasti del presente.Фільм отримав дві нагороди фестивалю: спеціальний приз журі Ciné+ та приз за кращу акторську гру для Анастасії Карпенко. 

Загалом фільм "Як там Катя?" побачили глядачі понад 30 кінофестивалів по всьому світу. Лише минулого року стрічка також буде представлена у конкурсних програмах інших престижних світових кіносмотрів, зокрема на Міжнародному кінофестивалю у Салоніках (Thessaloniki International Film Festival), Фестивалі європейського кіно в Севільї (Seville European Film Festival), Стокгольмському міжнародному кінофестивалі (Stockholm International Film Festival) та багатьох інших. 

Фільм "Як там Катя?" Крістіни Тинькевич також відзначили на кінофестивалі CinEast Festival у Люксембурзі. Стрічка отримала Приз кінокритиків кінофестивалю.  Також картина була відзначена головним призом фестивалю Around The World in 14 Films в Берліні.

Стрічка також отримала головний приз в секції національного конкурсу повнометражного фестивалю "Молодость" та нагороду "Скіфський олень".

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно (стрічка стала одним з переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно категорії "повнометражні дебюти"). Міжнародна промоція стрічки відбувається за підтримки Українського Інституту в межах програми proMOTION.

В український прокат стрічка вийде вже 25 січня.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 18.01.2024 19:45