В Україні відбувається процес унеможливлення спроб використання підроблених документів та корупційних ризиків під час виїзду громадян за межі України в умовах воєнного стану. Прикордонники та Міністерство оборони налагоджують співпрацю щодо обміну інформацією.
Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, пише "Українська правда".
Демченко пояснив, які саме конкретні кроки вже впроваджуються з боку ДПСУ та МОУ, а також прокоментував запропонований НАЗК план заходів з усунення причин, які призводять до корупції в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки та підробки дозвільних документів.
Між базами даних Держприкордонслужби та Міноборони в частині військовозобов’язаних відбуватиметься взаємний інформаційний обмін. Таким чином прикордонники, перевіряючи в пунктах пропуску документи для виїзду будуть точно знати, чи видавався він цій конкретній особі в конкретному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
"Між ДПСУ і Міноборони вже певний час триває робота щодо інформаційного обміну між базою даних ДПСУ і Єдиним державним реєстром призовників і військовозобов’язаних, щоб унеможливити спроби незаконного перетину кордону, використовуючи підробні документи", — сказав Демченко.
За його словами, від часу повномасштабного вторгнення РФ в пунктах пропуску було викрито понад 6100 осіб, які намагалися виїхати з України, використовуючи підробні документи, в тому числі наче видані ТЦК. Демченко наголосив, що зараз для перевірки документів відбувається взаємодія з конкретними ТЦК, які видавали відповідні документи (в телефонному режимі), надалі це можна буде робити практично в режимі онлайн через інформаційний обмін.
"Зараз тестується програмне забезпечення, а також обговорюються критерії допуску представників ТЦК до бази даних ДПСУ і навпаки. Можу наголосити, що це не об’єднання і не систематизація. Це — інформаційний обмін відносно конкретних осіб", — сказав речник ДПСУ.
Демченко додав, що в першу чергу йдеться про осіб чоловічої статі, які підлягають військовому обов’язку.
"Практично, коли ця система буде налагоджена, при оформленні особи в пунктах пропуску в прикордонному відношенні інспектори ДПСУ відразу будуть бачити, чи дійсно ТЦК було видано документи відносно вказаної особи", — додав він.
Нагадаємо, за даними Financial Times, від початку повномасштабного вторгнення на кордоні України було затримано велику кількість чоловіків. Їх би вистачило для формування п’яти бригад Збройних сил України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими