Глобальне зростання світової економіки перебуватиме на найнижчому рівні за десятиліття. Головним чинником став шок від війни Росії проти України.
Про це на 43-му саміті лідерів країн Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, йдеться на сайті фонду.
"Після значного зростання, яке становило понад 6% у 2021 році, відновлення значно сповільнилося, головним чином через шок від війни Росії в Україні. Ми прогнозуємо, що ці слабкі показники продовжаться, а глобальне зростання становитиме близько 3% у середньостроковій перспективі. Це найнижчий рівень зростання за десятиліття в умовах інфляції, коли очікується, що відсоткові ставки будуть вищими довше, і в контексті наростальних ризиків фрагментації", — сказала вона.
За словами Георгієвої, світова економіка показала стійкість до низки негативних потрясінь: пандемії, війни, зміни клімату і кризи вартості життя. ЇЇ відновлення після цих потрясінь триває.
"З найбільших економік лише США повністю відновилася. Єврозона все ще приблизно на 2% нижче тренду, тоді як Китай та інші країни з ринком, що розвивається, приблизно на 5% нижче тренду, а країни з низьким рівнем доходу постраждали ще більше", — додала вона.
Нагадаємо, на початку травня президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін у Бюджетний кодекс. Розподіл і витрачання коштів на підтримку України тепер відбуватимуться за чіткими бюджетними правилами.
За оцінками МВФ, якщо війна Росії проти України завершиться до середини 2024 року, потреба України у зовнішньому фінансуванні складатиме 115 мільярдів доларів. Однак, якщо війна триватиме до кінця 2025 року — потреба зросте до 140 мільярдів доларів.
Раніше повідомлялось, що до загального фонду державного бюджету України надійшов другий транш у розмірі 890 мільйонів доларів США. Його виділив Міжнародний валютний фонд.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими