Державний борг України з початку 2024 року став дешевшим на понад 10%. Така динаміка пов'язана збільшенням довгострокового пільгового фінансування від міжнародних партнерів.
Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.
Так, станом на 30 червня середньозважена вартість державного та гарантованого державою боргу України скоротилася на 10,3% — з 6,24% до 5,6% — та становив 6168 мільярда гривень (152,2 мільярда доларів). В тому числі:
Загалом протягом другого кварталу 2024 року загальний обсяг державного та гарантованого державою боргу України збільшився у гривневому еквіваленті на 243,7 мільярда, а у доларовому еквіваленті — на 1,1 мільярда.
В розрізі кредиторів більшу частину державного та гарантованого боргу становлять пільгові позики, одержані від міжнародних фінансових організацій (МФО) та урядів іноземних держав (54%), випущені цінні папери на внутрішньому ринку (27%), випущені цінні папери на зовнішньому ринку (16%) та позики, одержані від комерційних банків, інших фінансових установ (3%).
Інфографіка: Мінфін
Нагадаємо, за даними НБУ, у 2024 році Україна може отримати 38 мільярдів доларів бюджетної допомоги від міжнародних партнерів. Ці кошти необхідні нашій державі для забезпечення усіх потреб.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими