Фото: Pixabay

Якою буде Україна після перемоги?

Українці вже 414 днів борються із російськими загарбниками, які вторглися на нашу землю 24 лютого 2022 року. Остаточне витіснення усіх окупантів та повернення до кордонів 1991 року — головна мета. Та після перемоги перед українцями постане чимало завдань.

Як пояснили у Центрі стратегічних комунікацій, українцям потрібно буде відбудовувати країну. Водночас, запевняють фахівці, жодної руїни у державі не буде — країна буде ще заможніша та сучасніша.

"Світ підтримує Україну зараз. Україна не залишиться на самоті й після настання миру. "Фінансовий Рамштайн", як і попередні інвестиційні зустрічі, засвідчив високий інтерес партнерів до участі у повоєнній відбудові", — наголошують у ЦСК.

Важливо також розуміти, що російські активи та репарації так само будуть залучені для відновлення країни. Саме тому війна вийде найдорожчою саме для агресора.

Експерти додають, що обговорення на міжнародному рівні конкретних планів відбудови — це ознака віри в українську перемогу у світі.

Скільки коштуватиме відновлення економіки України через війну

Відновлення економіки України внаслідок вторгнення Росії коштуватиме 411 мільярдів доларів. Ця сума у 2,6 раза перевищує очікуваний валовий внутрішній продукт України 2022 року. Такі дані у березні 2023 року повідомляло видання Yahoo Finance. Водночас у вересні 2022 року сума для відновлення України становила 349 мільярдів доларів. 

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, відновлюватимуть насамперед енергетичну й критичну інфраструктури, житло, економіку та гуманітарне розмінування. Оцінені збитки та потреби у відновленні не містять дані про втрати на окупованих територіях.

Відповідно до швидкої оцінки потреб, Україні знадобиться 14 мільярдів доларів США для критично важливих і пріоритетних інвестицій у реконструкцію та відновлення у 2023 році, що вимагатиме 11 мільярдів доларів США понад те, що передбачено в бюджеті України на 2023 рік.

Приблизно 22% потреб припадає на транспорт, тоді як на житло припадає 17%, енергетику — 11% і сільське господарство — 7%.

"Найбільше пропорційне зростання відбулося в енергетиці, де збиток у п’ять разів перевищив рівень, який спостерігався у червні 2022 року. Найбільші стрибки відбулися в прифронтових регіонах, таких як Донецьк, Харків, Луганськ і Херсон, які стали жертвами російських ракетних атак з жовтня", — повідомляли у Світовому банку. 

Нагадаємо, напередодні у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що найголовнішим завданням України після перемоги над рашистами буде відбудова держави. Він пообіцяв, що у нашій країні не буде жодної руїни.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 13.04.2023 23:17