ЄС оновив «зелений» список - Україна залишається у «червоній» зоні

18 ЛИСТОПАДА 2021 15:07

Рада ЄС оголосила про черговий перегляд переліку держав та територій, з якими урядам країн Євросоюзу рекомендовано поступово скасовувати обмеження на подорожі в умовах пандемії, та включив до цього списку Індонезію, при цьому Україна залишається поза цим переліком.

Як інформує TrueUA з посиланням на Укрінформ, така інформація оприлюднена у четвер на сайті Європейської Ради.

«Відповідно до рекомендацій щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до Євросоюзу, Рада ЄС оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та територіальних утворень, для яких обмеження на подорожі мають бути скасовані. Зокрема, до цього списку додано Індонезію», - йдеться у повідомленні.

Отже, на основі критеріїв та умов, що визначені в рекомендаціях ЄС, з 18 листопада 2021 року країни-члени ЄС мають поступово скасовувати обмеження на зовнішніх кордонах для громадян таких держав: Аргентина, Австралія, Бахрейн, Канада, Чилі, Колумбія, Індонезія, Йорданія, Кувейт, Нова Зеландія, Перу, Катар, Руанда, Саудівська Аравія, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати, Уругвай, Китай (за умови взаємності).

Обмеження на подорожі мають також поступово скасовуватися для спеціальних адміністративних регіонів Китаю: Гонконгу та Макао. До таких територій на особливих умовах віднесено також Тайвань.

Критерії для визначення країн, з якими члени ЄС можуть поступово скасовувати обмеження, були оновлені 20 травня 2020 року. Вони враховують епідемічну ситуацію, а також загальні заходи, які вживаються для боротьби з COVID-19.

Країни, асоційовані із Шенгенською зоною (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), також є учасниками цих рекомендацій.

30 червня 2020 року Рада ЄС ухвалила рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до Євросоюзу. Відповідний перелік країн регулярно переглядається та оновлюється за рішенням Ради ЄС раз на два тижні.

Під час попереднього перегляду від 9 листопада ЄС виключив Україну із «зеленого» списку країн, для громадян яких дозволені «несуттєві» подорожі до ЄС.

Суспільство, 18.11.2021 15:07