Підтримати проект
ЄСПЛ розглядає близько 1600 позовів з Донбасу та Криму
03 СЕРПНЯ 2017 15:24

Позивачі до Європейського суду з прав людини із Донецької та Луганської областей і анексованого Криму скаржаться головним чином не невиконання рішень національних судів, - про це повідомляє TrueUA з посиланням на DW.com.  

Наразі на розгляді Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) перебуває майже 3700 індивідуальних позовів, які пов’язані з подіями в Криму та військовими діями на сході України. Про це DW повідомили у прес-службі ЄСПЛ. З них близько 1600 позовів надійшли безпосередньо від жителів Донецької та Луганської областей і з Криму.  

У прес-службі наголосили, що не всі позови з цих регіонів пов’язані  з наслідками російської агресії в Україні і не уточнили, скільки саме їх надійшло з територій, які перебувають поза контролем українського уряду.   

У ЄСПЛ повідомили, що понад 800 з 1600 позовів стосуються проблеми невиконання рішень національних судів, близько 500 позовів пов’язані з анексією Криму та збройним конфліктом на Донбасі. Решта позивачів скаржаться на затягнутий термін судового провадження, відсутність доступу до суду та інших питань.   

Раніше повідомлялося, що ЄСПЛ у пріоритетному порядку розглянув матеріали і ухвалив перше рішення у справі, пов'язаній із втратою Києвом контролю над частиною Донбасу.   

У позові  «ХЛЕБІК проти України» судді стали на бік Києва, одноголосно визнавши, що українська влада не несе відповідальності за нерозглянуту вчасно апеляційну скаргу громадянина Олександра ХЛЕБІКА.   

Причина - апеляційний суд не мав можливості отримати матеріали його справи з тимчасово окупованого Луганська.   

При цьому суд взяв до уваги зусилля, яких доклав Київ, намагаючись отримати доступ до матеріалів справи.

 

Події, 03.08.2017 15:24