У вівторок, 2 травня, Європейська комісія ухвалила виняткові та тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту окремих сільськогосподарських товарів з України. Це рішення було ухвалене після тиску з боку п’яти держав-членів Європейського Союзу.
Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.
Деякі країни звинувачували український імпорт в обвалі місцевих цін. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів, а саме — пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника. Країни ЄС переконані, що у такий спосіб усунуть логістичні проблеми, пов'язані із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.
Заходи набудуть чинності 2 травня й триватимуть до 5 червня 2023 року. Цікаво, що у цей період згадані товари можуть імпортуватись у всі держави Європейського Союзу, окрім згаданих п’яти. Проте через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.
"Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов'язалися скасувати свої односторонні заходи щодо пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику, а також будь-якої іншої продукції, що походить з України", — йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через "шляхи солідарності" до інших країн-членів ЄС та третіх країн.
"Комісія готова повторно запровадити превентивні заходи після закінчення терміну дії чинного Регламенту про автономні торговельні заходи 5 червня 2023 року доти, доки триватиме виняткова ситуація", — додали в Єврокомісії.
Нагадаємо, переговори щодо зернової угоди, яка дозволяє Україні безпечно експортувати продукцію через коридор у Чорному морі заплановані на середу, 3 травня. Попередньо, участь у них візьмуть усі сторони.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими