1 176 день війни
Особовий склад
969 370
Танки
10 804
Артилерія
27 827
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 165
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 860
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Європарламент підтримав механізм оборонних закупівель: чим це вигідно Україні
Фото: ілюстративне. Джерело: Defense Еxpress

Європарламент підтримав механізм оборонних закупівель: чим це вигідно Україні

Європарламент проголосував за новий механізм, що має на меті стимулювати оборонну промисловість та допомогти країнам модернізувати озброєння.

Про це повідомляє прес-служба Європарламенту. 

Зазначається, що законопроект був прийнятий 530 голосами проти 66, 32 утрималися. Тепер він потребує формального схвалення Ради ЄС, щоб стати законом.

"Сьогоднішнє голосування знаменує собою історичний момент для оборони ЄС, створюючи перший інструмент Євросоюзу для спільних закупівель країнами-членами. Це допоможе їм поповнити свої запаси, підвищити оперативну сумісність між нашими збройними силами, зміцнити нашу промисловість і сприятиме нашій непохитній підтримці України", — сказав після голосування співдоповідач комітету у закордонних справах Міхаель Галер.

Варто зазначити, що новий короткостроковий інструмент зі скороченою назвою EDIRPA, вже погоджений з Радою ЄС наприкінці червня, допоможе країнам закривати найбільш термінові оборонні потреби на тлі інтенсивної допомоги Україні, а також має підвищити ефективність і конкурентність європейських виробників.

Зокрема, Європарламент і Рада ЄС домовилися про бюджет на 300 мільйонів євро для фінансування цього інструмента. ЄС вноситиме до 20% на кожну закупівлю від очікуваної вартості контракту про спільну закупівлю — для кожного консорціуму країн-членів та асоційованих країн. Щоб скористатися цими коштами, компанії з контрактами на спільну закупівлю мають базуватися у ЄС або асоційованих країнах.

Країни, які спільно купуватимуть товари військового призначення, також зможуть домовитися купувати їх спільно з Україною та Молдовою. EDIRPA стане доповненням до Європейського фонду миру, з якого зараз фінансують у тому числі військову допомогу країн-членів для України.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки активно нарощують виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів, щоби забезпечити Збройні сили України достатньою кількістю озброєння. Саме ці боєприпаси виявилиcя критично важливими для українських військових під час наступальних дій.

Додамо, Європейський Союз дещо сповільнив постачання боєприпасів для України. З обіцяного мільйона Сили оборони отримали менш як 250 тисяч снарядів. Європейські союзники передали Україні лише 226 тисяч артилерійських снарядів у межах проекту на постачання мільйона боєприпасів

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама