Країни Євросоюзу готові експортувати майже всю сільськогосподарську продукцію з України через "коридори солідарності". Це сталось після виходу Росії з "зернової угоди".
Відповідну заяву зробив європейський комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський, пише Sky News.
"Ми готові експортувати майже все. Це близько 4 мільйонів тонн на місяць олійних і зернових культур, і ми досягли цього обсягу в листопаді минулого року", — сказав він.
Чиновник також додав, що до того, як РФ вийшла з Чорноморської зернової угоди, 60% українського експорту відправлялося "коридорами солідарності", що були запроваджені ЄС і країнами-сусідами України. А решта 40% продовольства йшла через Чорне море.
Варто відзначити, що "коридори солідарності" дозволяють перевозити товари через країни Європейського Союзу баржами, залізницею, автомобільним транспортом або внутрішніми водними шляхами.
17 липня країна-агресорка Росія заявила, що "відкликає" всі гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі. Крім того, РФ виходить зі Спільного координаційного центру в Стамбулі через припинення "зернової угоди". 16 липня з порту Одеси вийшло останнє судно в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Напередодні президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що Путін погодився на продовження дії зернової ініціативи. Однак у Кремлі відхрестились від цієї заяви, зазначивши, що ні на що не погоджувалися.
19 липня російський диктатор Володимир Путін заявив, що його держава повернеться до "зернової угоди" лише у разі повного виконання її умов. У британській розвідці заявили, що, на думку Кремля, "зернова угода" більше не відповідає російським інтересам, тому там вирішили зупинити ініціативу. Хоча справжню причину росіяни замаскували, наголошуючи, що суднам, які виходять з чорноморських портів, загрожують українські міни.
Після виходу зі "зернової угоди", Росія почала потужно обстрілювати південні регіони. Щодня армія РФ завдавала ударів по Одеській області. Є загиблі, багато постраждалих, а також зруйновані будівлі та знищені склади зі зерном.
Нагадаємо, 20 липня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав Росію повернутися до "зернової угоди". Відповідну заяву він зробив у своєму виступі на церемонії відкриття Другого саміту ООН з продовольчих систем. Він зазначив, що зараз Росія та Україна відіграють ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки по всьому світу.
Також повідомлялось, що країни Євросоюзу підтримали позицію президента Володимира Зеленського щодо обмежень на експорт українського зерна. Глава держави назвав таку ініціативу "абсолютно неприйнятною і відверто антиєвропейською".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими