1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
З початку великої війни закрились сотні українських медіа: у яких регіонах найбільше
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

З початку великої війни закрились сотні українських медіа: у яких регіонах найбільше

Після початку повномасштабної російсько-української війни 329 медіа змушені були припинити свою роботу. Зокрема, лише 52 з них вдалося відновити свою діяльність. 

Як повідомляє Інститут масової інформації, закриття медіа найбільше повпливало на регіони, які розташовані близько до лінії бойових дій. Так, лідерами за кількістю закритих медіа є Запорізька область (50 медіа), Донецька (35), Херсонська (34), Миколаївська (30), Харківська (29), Луганська (26) та Одеська (24).

"Загалом, як показало дослідження, російська війна спричинила закриття медіа у всіх регіонах, окрім двох -- Львівської та Івано-Франківської областей (однак ІМІ не відкидає, що й там є такі випадки, які поки що невидимі для дослідників", -- додали в Інституті масової інформації.

Найчастішою причиною закриття медіа стали тимчасова окупація територій (117 випадків) та фінансові труднощі, спричинені війною (96 випадків). Наприклад, на Одещині 83% з тих медіа, що закрились, припинили роботу через труднощі, які були пов'язані з фінансуванням. 

Інфографіка: Інституті масової інформації

"На третьому місці серед причин закриття -- інтенсивні бойові дії, що унеможливили роботу журналістів. Через це закрилися 82 медіа", -- зауважили автори дослідження.

Через інші причини, а саме переїзд журналістів, проблеми з розповсюдженням, неможливість працювати так, як до війни, припинили роботу 29 медіа. Водночас шість видавництв припинили працювати через мобілізацію їхніх головних редакторів або керівників. Йдеться про два медіа в Миколаївській та Чернівецькій областях та по одному в Кіровоградській та Черкаській.

Інфографіка: Інститут масової інформації

"Що стосується типів медіа, які закрились, то найбільших втрат зазнало телебачення. З початку вторгнення закрилося 105 телеканалів, що становить 32% всіх медіа, які припинили свою діяльність", -- наголошують автори дослідження.

На другому місці за кількістю закритих медіаресурсів розташовані друковані видання. Так, від початку повномасштабної війни зникло 95 газет. Це 29% усіх медіа, що припинили свою діяльність. Вторгнення РФ також спричинило закриття 77 радіостанцій, що становить 23% всіх медіа, які закрились. Варто зауважити, що онлайн-медіа постраждали найменше: закрилося 52 сайти новин, що становить 16% усіх закритих медіа.

"Регіони-лідери, де медіа вдалося відновити свою роботу, -- це Херсонська (14 медіа), Харківська (12) та Миколаївська області (сім). Відновлення роботи медіа відбулося переважно після деокупації захоплених РФ територій, куди повернулися журналісти", -- зауважили в Інституті масової інформації.

Нагадаємо, у серпні платформа "Опендатабот" повідомляла, що за шість місяців 2024 року в Україні відкрили понад 18 тисяч нових компаній. Найчастіше в нашій державі створюють бізнес мешканці столиці.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама