Ще шістьох дітей вдалося повернути на підконтрольну територію України у межах ініціативи президента Bring Kids Back UA. Серед повернених — родина з двома дітьми, яка тривалий час жила в окупації.
Про це у Telegram-каналі повідомила директорка ініціативи Дарія Зарівна.
За її словами, молодша дитина мала проблеми зі здоров’ям, але доступу до необхідної медичної допомоги не було. Батьки неодноразово намагалися виїхати самостійно, однак щоразу стикалися з перешкодами з боку окупаційної влади.
"Ще одна історія — дівчинка та її мама, які відмовлялися отримувати російські документи, через що стали мішенню постійного психологічного тиску, шантажу та прямих погроз. Зрештою, ситуація стала настільки критичною, що родина змушена була звернутися по допомогу для евакуації", — повідомила Зарівна.
Директорка ініціативи висловила подяку Офісу омбудсмана за сприяння в організації рятувальної місії, а також Державі Катар.
"Продовжуємо працювати доти, доки кожна українська дитина не повернеться додому", — додала Дарія Зарівна.
Нагадаємо, що 29 квітня Верховна Рада України ухвалила за основу проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за незаконне переміщення, депортацію, невиправдану затримку репатріації дитини, вербування та використання дитини у військових цілях представником іноземної держави.
Своєю чергою Міністерство юстиції України удосконалює системний підхід щодо інформації про дітей, яких незаконно вивезли окупанти. Одним з основних інструментів у цьому процесі стало створення та впровадження реєстру відомостей стосовно депортованих або примусово переміщених дітей.